Wpis z mikrobloga

#gry #staregry #gimbynieznajo ? #pytanie

Po raz kolejny zwracam sie do Mirków o pomoc w poszukiwaniu starej gry, tym razem o piratach ;)

- grałem w to jakieś 8 (albo i więcej) lat temu

- "nazwa robocza" to "Tortuga" - prawdopodobnie jest to część tytułu lub podtytułu (nie jest to jednak Tortuga: Pirates of the New World)

- widok strategiczny (mapa, chyba "papierowa" - w odcieniach brązu/szarości, na 99% było na niej miasto Tortuga, zatem akcja działa się na Karaibach), i taktyczny (już kolorowy, izometryczny)

- wydaje mi się, że do wyboru były różne scenariusze, ale równie dobrze mogła istnieć możliwość swobodnej gry

- nie wiem czy dało się handlować, wydaje mi się, że nie

Z bardziej charakterystycznych cech gry:

- dało się zmieniać banderę (francuska, brytyjska, hiszpańska, chyba jeszcze jakaś państwowa może holenderska, do tego jolly roger i chyba biała flaga?), zdaje się, że zmiana bandery w polu widzenia konwoju powodowała atak

- przy zmianie prędkości okrętu zmieniała się ikona z żaglami - przy przyspieszaniu pojawiały się, przy zwalnianiu znikały

- jeśli dobrze kojarzę to przy najechaniu kursorem na wrogi okręt wyświetlała się liczba członków załogi, liczba dział (zdaje się, że pokazywał się rząd armat, który się skracał w miarę ich niszczenia) i chyba wartość łupów ?

- nie pamiętam czy dało się wybierać rodzaj amunicji, ale na pewno dało się przystąpić do abordażu

- oprócz bitew morskich były też bitwy lądowe - jednostki raczej nie były pogrupowane w oddziały, część była uzbrojona w kordelasy, część chyba w muszkiety, wróg miał też wieże z armatami.Piraci chyba ubrani na czarno, z czerwonymi chustami na głowie, przeciwnik na brązowo. Nie pamiętam dokładnie, ale albo desant dało się wspierać ostrzałem z okrętów albo atakować samymi okrętami zamiast wysadzania desantu.

- wydaje mi się, że przy podchodzeniu do budynków wyświetlała się wartość zdobytego łupu

- ekran wyjściowy (albo ekran porażki? Nie ogarniałem za bardzo więc na jedno wychodziło :P) utrzymany był w odcieniach brązu/szarości i przedstawiał wieszanych piratów

Na pewno nie było to wspomniane już Tortuga: Pirates of the New World ani żadna część Port Royale ani Sid Meier's Pirates! ani raczej żadna z gier wymienionych [tutaj]((http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Video_games_about_pirates)
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Wiedmolol: kurde, mam nadzieję że pamięć mi takich figli nie płata. Tych bander i żagli to jestem praktycznie pewny, a nie kojarzę żadnej innej gry w której dało się to robić. Spróbuję dzisiaj albo jutro na reddicie.
  • Odpowiedz