Wpis z mikrobloga

#motog #smartfon #pytanie

siema kumple, mam pewien problem. Otóż kupiłem parę miesięcy temu ładowarkę do kontaktu dla mojego motog, bo jak wiadomo w zestawie jej nie ma. Kupiłem jakieś bazarowe gówno za 10zł i już drugiego dnia po prostu przestała działać, nic nie strzeliło, nie było zwarcia, po prostu umarła. Następnego dnia kupiłem ładowarkę forever 1A. Jednak ta ładowarka po 10 minutach nagrzewa się jak cholera, a po 15 komórka jest tak samo gorąca. Sam telefon na 100% ładuje się w ciągu godziny, więc chyba trochę za szybko. Mam #!$%@?ą ładowarkę/kontakty na chacie czy co? Boje się ładować nią fona, bo jeszcze się spali coś w środku i będzie płacz, więc ładuje tylko ładowarką do usb. Ma ktoś pomysły dlaczego tak się dzieje?
  • 2
@Tukan29: Spróbuj naładować swoją Motke jakąś markową ładowarką np. od Nokii czy HTC. Na forum.android.com.pl jest lista polecanych ładowarek Nokii czy Sony Ericssona, z którymi Moto G nie ma problemów, bo z tego co można wyczytać to ten telefon jest wybredny jeśli chodzi o ładowarki. Ja korzystam z ładowarki HTC i nie ma żadnych problemów. Nie kupuj nic w stylu właśnie Forever czy innego shitu.
@Tukan29: Warto by sprawdzić jakie napięcie wyjściowe daje ładowarka, choć nie wiem ile zalecałby producent. Ja nie mam takich problemów, ale używam oryginalnej ładowarki którą mam jeszcze od motoroli defy. Jest tam 5.1 V prądu wyjściowego. Pamiętam że gdy miałem LG 4xHD to ładowarka była tam mocniejsza.