Wpis z mikrobloga

@xpt: Będzie seria pytań bo też płytki oddaję regularnie.

Ale przerwały zabieg tak ? Krew się polała ? Oddajesz 300 czy 600 ? BTW zmarnowała drogi sprzęt do pobierania torba jedna, pojechać jej po pensji !
@haxxx: tak, ja już czułem, że coś się dzieje, podeszła pielęgniarka, ale separator sam przerwał proces.

Nic się nie lało, rozlało się pod skórą i zaczyna trochę boleć.

250 ml.

Może się starała, ale zawsze są problemy z tą jedną - reszta potrafi.
@xpt: Mądre urządzenie jednak. A widzisz , w Łodzi oddaję 300 ml , jeszcze 4 lata temu oddawałem 600 ml, ale od jakiegoś czasu podwójną donację biorą tylko od dawców co mają powyżej 300k płytek na ml krwi. Ja mam przeważnie w okolicach 250-285k. A kiedyś jak były stare separatory to się oddawało na wkłuciu w dwie ręce. Z jednej brało, do drugiej oddawało. Oddanie 600 ml trwało około 1h-1:20, a
@xpt: O to ciekawe to jednorazowe pobierania płytek i osocza. Nigdy tego w Łodzi nie widziałem. Zresztą na osocze też rzadko kiedy ktoś przychodzi. Lubię miny tych co na krew pełną przychodzą i patrzą na mniej jak na kogoś z kosmosu. Obstawiony rurkami, monitor z jakimiś danymi, dodatkowo co chwilę przychodzi ktoś i pyta się jak tam, daje wapno do popicia :)