Wpis z mikrobloga

Teraz przekazuje motyw wegańskich naleśniorów. Z edycji żarcia dla podludzi ciąg dalszy, bez jaj, bez mleka ;) Szklanka wody, 3/4 szklanki mąki, 1,5 łyżki zmielonego siemienia lnianego. Najważniejsze aby len zalać przegotowaną wodą (tak aby zrobiła się lepiąca papka ale nie za bardzo wodnista). Wszystko do miski i dokładnie wymieszać (najlepiej blenderem)

Jak masz dobrą patelnię to można bez oleju (tak polecam, po ostatnim cieście który był bombą olejową teraz daję naleśniki bez kropelki tłuszczu).

Do tego zamiast ładować sklepowym dżemem z cukrem polecam podawać np. z przecierem jabłkowym :3 Pyszota.

#vegan #weganizm #wegetarianizm #weganie #jedzenie #gotujzwykopem #gotujzfernandem #gotujzmatra
f.....a - Teraz przekazuje motyw wegańskich naleśniorów. Z edycji żarcia dla podludzi...

źródło: comment_LsgGncZr2fawgEWQSbHFpVn27rrPmvVl.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@fernando-zdrajca: a co to za spam tagiem ja się pytam, hę? ( ͡º ͜ʖ͡º)

- sklepowy dżem jedyny słuszny [z tych tanich, nie eko] to Łowicz 100% - nie ma cukru, jest smaczny

- a jak ma być vegan, to do samych naleśników polecam pastę waniliową, można bananem rozbić na papkę, albo z mlekiem kokosowym :3 albo wszystko na raz :3

  • Odpowiedz
@matra: sorry, właśnie się zorientowałem :D Chciałem otagować #gotujzmikroblogiem ale to automatyczne wyszukiwanie tagów strasznie rozleniwia. Wpisałem gotujzm... i odruchowo zaznaczyłem to co wyskoczyło pierwsze. Później okazało się że nie ten tag co chciałem, a już za późno na edycję ^^
  • Odpowiedz