Wpis z mikrobloga

W sobote jadę na #wesele . Jakieś 250km w jedną strone. Czy jak dam młodym 200zł za mnie i różowegopaska to będzie dobrze?

Myslalem na początku o 400zł - para. Ale widzę się z tamtą rodziną raz na 7 lat i po za tym musialem sobie sam łatwić nocleg - 50zł/doba osoba, czyli 100zł juz pójdzie na nocleg. No i jeszcze jakieś 150zł na paliwo. Pociągiem nie pojade bo musze zabrać ze sobą garniak i sukienke różowego. Po za tym nocleg udało nam się załatwić jakieś 5km od kościoła i 10km od sali gdzie jest zabawa.

Zarabiam mało, ale dopiero zacząłęm prace więc do pierwszego przelewu jeszcze daleko.

Wiem, że powinienem odpuscic sobie to wesele, no ale jak zapraszają to czemu nie iśc. ;p

PS. Poprawin nie ma. Usłyszałem tylko, że godz. 5 rano i wszyscy do widzenia do domu

#pytanie #wesele #kasa #pieniadze #slub #oswiadczenie
  • 14
  • Odpowiedz
@sonars: no jak powiedzialem rodzicom ze daje 200zł/para to mi powiedzieli żebym nie jechał, i że jak bedzie moje wesele to mi bedzie wstyd wtedy ;p ... brawo dla nich bo ja mysle tylko zrobic wesele dla najblizszych ;p ... dla mnie wydawanie 40 tys zł na jedną impere to poprostu głupota ;p

@WujekOprawca: no a kuzynka mi mowiła że jak miała wesele to dostała 100zł od kogos ;p koperta
  • Odpowiedz
@kopek: Nie daj sie sterroryzowac. Robią wesele i liczą ze im się zwróci z kopert. Na weselach juz sie nie zarabia ale do niektorych chyba nie dociera.
  • Odpowiedz
@kopek: Jedna z ciekawszych metod to kupienie wielgachnego obrazu. Najlepiej z wielgachną ramą żeby wszystkie Janusze i Grażyny podziwiały i myślały że drogie, a to bubel z chin za grosze ;)
  • Odpowiedz
@kopek: Stawiasz proste ulitmatum: "Dajecie 200zł do koperty i już nie będzie wstydu, że za mało. Ja i tak pojadę... Ale czy z 4 czy 2 stówami to już zależy od was... #pokerface " :D
  • Odpowiedz