Wpis z mikrobloga

@hahacz: Temperatura jako średnia energia kinetyczna cząsteczek nie może być ujemna. Jakbyś chciał sprawić, żeby nieporuszające się ciało miało jakąś prędkość?

a co z tego że podczas inwersji obsadzeń dostarczając energię zmniejszamy entropię układu? skoro entropia maleje to znaczy, że nadal jest większa od zera. jak wyobrażasz sobie ujemną entropię?

jesli zdefiniować temperaturę jako pv/nR= T to T nie może być równe zero. zaraz ktoś powie, że nie istnieje stan, w
@Analityk: Ale gdzie widzisz informacje nieprawdziwa w tym znalezisku? To moze te dwa hasla z wikipedii w powiazanych tez chcesz usunac? "In physics, certain systems can achieve negative temperature; that is, their thermodynamic temperature can be expressed as a negative quantity on the Kelvin scale. "
@Analityk: Bo zakopales pod nieprawdziwym powodem, a to naruszenie par. 3 ust. 3 regulaminu wykopu. Mozna mowic o ujemnej temperaturze w takim ujeciu jak w znalezisku, to nie jest informacja nieprawdziwa.
@hahacz: Teraz się będziesz kłócił o to co rozumiemy przez temperaturę. a na wiki napisali, że rozkład antyboltzmanowski jest stanem metatrwałym, a nawet jeśli nie napisali to takim jest. poza tym wzbudzony atom posiada energię - jak chcesz to obejść?

to, że ktoś sobie teoretyzuje to jeszcze nie znaczy, że to prawda. jak ktoś takie doniesienia uzna za prawdzie, skłoni mnie to do zmiany zdania. na razie to wygląda na jakieś
@hahacz: zatem opierając się równanie stanu gazu doskonałego dowiedz, że istnieje ujemna temperatura bezwzględna. jak mi to udowodnisz, przyznam się do błędnego zakopu. inaczej nie masz na co liczyć.
@Analityk: Ty udajesz czy naprawde nie rozumiesz o czym jest to znalezisko? Zapoznales sie z nim w ogole czy je zakopales bez zagladania do niego? Mozna mowic o ujemnej temperaturze, to nie jest blad, pomimo tego, ze nie mozna niczego ochlodzic tak, aby temperatura tego ciala spadla ponizej zera bezwzglednego. To znalezisko mialo wlasnie ludziom o tym nie wiedzacym to uswiadomic i wyjasnic w sposob pogladowy co to znaczy. Ale Ty
@hahacz: Powiedziałem co myślę, czego jeszcze chcesz? Każdemu zawracasz dupę, że zakopał jako inf. nieprawdziwą?

Temperatura ujemna w skali Kelvina


A teraz piszesz:

Mozna mowic o ujemnej temperaturze, to nie jest blad, pomimo tego, ze nie mozna niczego ochlodzic tak, aby temperatura tego ciala spadla ponizej zera bezwzglednego.


Masz informacje nieprawdziwą? Masz i sam to potwierdzasz.

Daj mi już spokój. Zaczynasz się zachowywać jak platyna.
@Analityk: Przeciez u mnie wszystko sie zgadza, Ty dalej widze nie rozumiesz o czym jest to znalezisko. Gdy w tych wszystkich publikacjach mowia o ujemnej temperaturze, to do jakiej skali sie odnosza? Wlasnie Kelvina. To Ty zachowujesz sie jak sp. Platyna, nie umiesz przyznac sie do bledu, nie czytasz znaleziska i powiazanych itp. itd. Wiesz swoje i zadne dowody Cie nie obchodza. Ale dobra, niech Ci bedzie EOD.
@hahacz:

nie umiesz przyznac sie do bledu, nie czytasz znaleziska i powiazanych itp. itd.


Dalej będziesz sobie wmawiał, że nie czytałem? Masz bordo za trucie dupy ludziom?

Piszesz o ujemnej temp w skali Kelwina, zaraz dodajesz, że żadnego ciała nie da się tak schłodzić. Człowieku co jeszcze chcesz mi wcisnąć?

@kamilsien: Nie maziaj się, bo zacznę się modlić.
@Analityk:

Bo tak wlasnie jest i o tym jest to znalezisko, jakbys przeczytal znalezisko ze zrozumieniem to bys to wiedzial.

Mialo byc EOD, o ktore sam prosiles, wiec co to za kontynuacja?