Wpis z mikrobloga

@woyteczek: to jest skrzyżowanie równorzędne. Nie ważne czy ktoś jedzie prosto czy nie. Każdy ma kogoś po prawej stronie ale wg mnie to kolejność jest taka: 3,2,1. Uzasadnię to w ten sposób że 3 ma przez chwilę "prawą wolną" W każdym razie w rzeczywistości ja bym po prostu złapał kontakt wzrokowy z kierowcami pojazdów i się dogadał.
  • Odpowiedz
@kamerling_tomasz: @Czop @peszmerd: A później zdziwienie, że tyle wymuszeń pierwszeństwa i wypadków na drogach. Pierwszy lepszy cytat ze stronki jakiejś szkoły jazdy:

kierujący pojazdem, dojeżdżając do skrzyżowania, na którym zamierza skręcić w lewo, musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym w przeciwnym kierunku, na wprost lub skręcającym w prawo.


Dlatego najpierw 1, potem 3 i na końcu 2.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: wszystko fajnie, tylko, że to nie pierwsze lepsze skrzyżowanie, tylko skrzyżowanie równorzędne, czyli pierwszeństwo ma ten, który nie ma samochodu po swojej prawej stronie

W tym wypadku najpierw na skrzyżowanie wjeżdża 3, ale musi się zatrzymać bo podczas skrętu będzie miał 1 po swojej prawej stronie. Jednocześnie 1 ma po swojej prawej stronie 2, więc również czeka. W tym wypadku 2 nie ma nikogo po prawej zarówno przed wjazdem
  • Odpowiedz
@sphinxxx: Czytanie ze zrozumieniem u mnie się popsuło. Jeszcze raz bo mnie to zaintrygowało.

Wg. Twojego cytatu pojazd nr 2 jedzie...na pewno przed pojazdem numer 1? Bo pojazd numer 1 jedzie właśnie w przeciwnym kierunku niż pojazd numer 2. Ale to się mija z zasadą skrzyżowań równorzędnych oraz zasadą prawej ręki...() Nie wiem... ja nadal pozostaje przy 3,2,1
  • Odpowiedz
@Czop: skoro 3 przecina kogoś pas to: pierwsze primo. Musi się zatrzymać żeby ustąpić pierwszeństwo jadących tym pasem. Drugiej primo. Musi sprawdzić czy po prawej nikogo nie ma komu musi ustąpić.

w tym przypadku 3 czeka na 1 i wtedy dopiero jedzie.

A zamiast kontaktu wtorkowego wystarczy popatrzeć na kierunkowskazy
  • Odpowiedz