Wpis z mikrobloga

Zainspirowany tym obrazkiem tutaj chciałem się o coś spytać. Jak wy widzicie ciemność, w sensie brak światła/zamknięte oczy/noc? Jako po prostu czerń? Czy widzicie właśnie przeróżne kształty i plamy wszystkich kolorów na tle czarnego?

#noc #oczy #rozkminy #pytanie

  • 8
@IdeaGames: Ale ja nie mówię że widzę coś niewyraźnie, nie chodzi o "widoczność" w ciemności ale o postrzeganie czerni jako koloru(a raczej jego braku). Wzrok mam dobry i nie mam namyśli samego braku wad.
@IdeaGames: "czerni jako koloru(a raczej jego braku)" Przecież tak właśnie jest napisane w moim komentarzu. O to mi chodziło, widzimy to różnie. Ciekawe skąd pochodzą różnice. Wiadomo, że przyczyny należy doszukiwać się na lini oko - mózg ale co konkretnie
@Sruba1024: " Zdolność dopasowania się do jasności otoczenia nazywa się adaptacją i jest cechą osobniczą – każdy człowiek w nieco inny sposób adaptuje się do różnych warunków oświetleniowych. Jedni robią to szybciej, inni w większym zakresie. Osoby młode mają zdolność adaptowania się do większej rozpiętości jasności – źrenice takich osób mogą mieć średnicę od 2 mm. w pełnym słońcu do 7 mm w całkowitej ciemności. Z biegiem czasu mięśnie odpowiedzialne za
@IdeaGames: Te kształty mam całe życie(od kiedy pamiętam) i nie da się ich pozbyć. To nie jest reakcja na wyłączenie laptopa czy lampki i do tego nie jestem stary ( ͡° ͜ʖ ͡°) A mój wzrok jak i widzenie w ciemności są dobre (nie jakieś super, ale ponadprzeciętne).