Wpis z mikrobloga

@FalseIdeas: @ZeldaGeek: usuńcie konta

@Kisieliusz: przeleć system ccleanerem, wyrzuć niepotrzebne programy, skan malwarebytes anti-malware, skan antywirem, nawet skan combofixem. W ostateczności "odświeżenie" lub reinstalacja Windowsa (zakładam, że masz 8 i masz odświeżanie systemu).

EDIT: Skoro masz Win8, to reinstalacja to betka. W opcjach jest funkcja pozwalająca na automatyczną reinstalację systemu.
@Kisieliusz: pixie (pxe), preboot execution environment, możesz przez pxe netboota (bootowanie w sieci lokalnej) instalować system, informatyczne #heheszki

Przypomniało mi się coś jeszcze... masz w UEFI włączony tryb Turbo Boost? I czy nie masz przypadkiem skręconych ustawień wydajności w Windowsie (w opcjach zasilania są tryby)?

Co do podziału partycji: nie sądzę (nie mam Win8, nie powiem na pewno). Przy Recovery na 100% nie ma takiej możliwości.
@Woozie321:

nie masz przypadkiem skręconych ustawień wydajności w Windowsie (w opcjach zasilania są tryby)?


w opcjach zasilania mam to więc chyba tak

masz w UEFI włączony tryb Turbo Boost?


Jak toto sprawdzić?

Co do podziału partycji: nie sądzę (nie mam Win8, nie powiem na pewno). Przy Recovery na 100% nie ma takiej możliwości.


Pytam bo obecnie mam wszystko na jednej i wydaje mi się że to też może mieć związek z
@Kisieliusz:

w opcjach zasilania mam to więc chyba tak


Wybierz "Wysoka wydajność" i popracuj. Powinna być zauważalna zmiana.

Jak toto sprawdzić?


Ugh, na komputerze z Windowsem 8 wejście do UEFI to cała litania kombinacji z tego co pamiętam. Najpierw sprawdź te ustawienia wydajności, bo jeżeli nigdy nie grzebałeś w UEFI, to na 90% jest włączony Turbo Boost.