Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie? Gdzie można zadzwonić po poradę prawną w sprawie interwencji Policji. Może jest tu jakiś policjant albo prawnik i się wypowie. Sytuacja wyglądała następująco: Staliśmy sobie w Łodzi na pasażu Rubenstaina, koło fontanny i Bistro, tam gdzie kiedyś była pizza hat - ludzie z Łodzi kojarzą to miejsce- staliśmy i nic nie robiliśmy- podszedł patrol - pani i pan policjant - nic nowego,sprawdzanie dokumentów i nagle trzepanie, ale takie dosłowne, wyjąć wszystko z plecaków, kieszeń, zaglądanie latarką, już pominę wkładanie rąk bezpośrednio do kieszeń czy podwijanie spodni i skarpetek. Spytaliśmy się o podstawę prawną- odpowiedzieli - bo mamy takie prawo. Spytaliśmy się o imię nazwisko i stopień (nie przedstawili się na początku) - nie mamy obowiązku podawać takich danych. Oczywiście nic nie znaleźli i poszli - jak poprosiłem o protokół z przeszukania to powiedzieli, że mogę się zgłosić jutro na komendę - którą nie odpowiedzieli. Rozumiem, że pracę mają ciężka itp ale ni z tego ni z owego przeszukiwać w centrum miasta i odmawiać podania swoich danych?.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ufos: no właśnie nam na początku zabrali telefony-zanim w ogóle zaczęli przeszukiwać - myślałem, że to jakaś akcja typu - komuś ukradli telefon w okolicy ioni muszą sprawdzać. No ale bez przesady, my tylko staliśmy - dodam, że mamy już około 30 więc na gówniarzy nie wyglądamy.
  • Odpowiedz