Wpis z mikrobloga

@jestem_legenda: Ten laryngolog nie zwrócił uwagi na to, że u ciebie to już jest powtarzający się problem? Przydałoby się, żeby cię zdiagnozował i wykluczył jakieś stany zapalne, nieprawidłowości w budowie ucha itp.

A używasz na co dzień jakiegoś sprayu rozmiękczającego woskowinę (np. Acerumen)?
@jestem_legenda: jak już czujesz zatkanie to jest za późno. kup obie taki spray i psikaj zgodnie z ulotką, tam bodajże jest że można kilka razy w tygodniu. taki spray działa profilaktycznie - rozpuszcza woskowinę co ułatwia jej wypływanie z ucha.
@jestem_legenda: Nadtlenek karbamidu. Ogrzewasz delikatnie buteleczkę, kilka kropel do ucha (tutaj czujesz jak się pieni) głowa na druga stronę i złóg wypływa sam. Co do strzykawki i samodzielnych zabaw to bym uważał... Nie zmieniłeś ostatnio pracy? Może jakieś bardziej zabrudzone środowisko jest przyczyną tych dolegliwości.
@jestem_legenda: Tak, to jest OTC. Stosuje się nawet wtedy kiedy strzykawka nie daje rady. To może za bardzo podrażniasz to ucho przy myciu? Sprawdź solwax i stosuj normalną higienę uszu, tak jak by problem nie istniał. Powinno pomóc.