Wpis z mikrobloga

#korwin #knp #sondaz #ipsos

Dzwonili do mnie z ipsos i pytali o preferencje wyborcze. Pani na początku bardzo miła i uprzejma do czasu gdy zadała pytanie o partię na którą głosowałem w ostatnich wyborach do eroparlamentu. Gdy jej odpowiedziałem, że na KNP to aż zaniemówiła i po chwili zakończyła badanie dziękując mi za wzięcie udziału. Takie badanie trwa nawet z 10-15 min. a ona skończyła po 3 min. Czyżbym nie był pierwszym kucem do którego się dodzwoniła dzisiaj i zaczęło jej brakować maści na ból dupy widząc ile osób popiera KNP? ;)

Pewnie i tak nie wliczy mojego głosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Odpowiedz
@gangsteris: Ipsos? Oprócz zrobienia sondażu exitpoll nie słyszałem, by robili dla kogoś sondaże. Choć kojarzę, że jakiś czas temu Homo Homini zakończyło współpracę z wp.pl więc może to teraz Ipsos będzie dla wp.pl robił?
  • Odpowiedz
@gangsteris: Wiesz zaskoczony jestem, bo oprócz exit-poll w noc wyborczą z maja to oni żadnych sondaży preferencji politycznych nie robili - choć exitpoll im całkiem dobrze wyszło mimo, że pewne obawy były. Może jakieś badanie "wewnętrzne" dla jakiejś partii? ;-)
  • Odpowiedz
Może jakieś badanie "wewnętrzne" dla jakiejś partii?


@Mrboo:

Bardzo możliwe. Mnie w tym wszystkim jednak zszokowało najbardziej brak podejścia do rzetelnej pracy. Gdy usłyszała na kogo zagłosowałem to od razu ją zgasiło i nie wiedziała co powiedzieć... nawet nie zdążyła zapytać o zawód, pracę, wykształcenie itp.

Obawiam się, że tak nas ogrywają codziennie. Sondażami jest najłatwiej manipulować społeczeństwo...
  • Odpowiedz
Chyba mam pecha po prostu ;-)


@Mrboo: chyba tak ;) to jest dopiero druga sondażownia która dzwoni do mnie z pytaniem o preferencje wyborcze. Pierwszą był CBOS 6 lat temu ;)
  • Odpowiedz
@gangsteris: @Mrboo: @franekfm: Tak zbiorowo wołam, bo wytłumaczę sytuację może.

Tak, IPSOS, bo przejęli oni zespół badań społecznych z TNS Polska - kiedyś TNS robił najlepsze sondaże, teraz ten sam zespół przejął IPSOS, dlatego są w miarę aktywni na rynku badań społecznych. Badania takie nie zawsze się publikuje, wykonuje się je również na potrzeby partii politycznych, czy różnych instytucji.

Wytłumaczenie (ewentualnego) przerwania wywiadu jest proste, po
  • Odpowiedz