Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie wszystkich Mireczków. Jako iz mamy tutaj wielu szanowanych oraz powszechnie uznawanych #mikrokoksy, prosilbym o Wasze opinie oraz zdanie na temat spozywania duzej ilosci ryb? Mozna znalezc wiele artykułów na temat tego, ze ryby plywaja w morzu, jedza wszystkie smieci wyrzucane do moza i dlatego sa ponoc rakotwórcze. Oprócz tego ryby w puszkach np. tunczyk zawieraja rtec. Czy te informacje sa faktycznie wiarygodne i nalezy sie wystrzegac jedzenia duzej ilosci ryb? Z góry dziekuje za odpowiedzi

#silownia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duraven: unikałbym dużej ilości tuńczyka, pangi i flądry. Łosoś, dorsz, makrela, krewetki ( jako owoce morza ), sushi, mintaj, morszczuk jem i jest spoko.
  • Odpowiedz
No i pamiętaj ze wieprzowina tez nie jest dobra bo świnie wszystko jedzą. Krowy są szalone bo jedzą zielona trawę a dają białe mleko.

W dzisiejszych czasach nawet boki z d--y są szkodliwe.
  • Odpowiedz
@duraven: te azjatyckie wynalazki jak panga czy tilapia są wręcz szkodliwe. Wynika to z samej natury tych ryb (nie wszystkie ryby są dobre) ale przede wszystkim z hodowli. Hodowane są jedna na drugiej i karmione straszną chemią.

Ogólnie ryby słonowodne są zazwyczaj zdrowsze od słodkowodnych. Ja tam najczęściej ze świeżych ryb pstrąga opierniczam i często makrele w puszcze w sosie pomidorowym (tylko czego takie to drogie k------o)
  • Odpowiedz
@duraven: no tak teraz ciężko o coś hodowlanego i 100% naturalnego. Ale akurat hodowla tych ryb co wymieniłem to zło w czystej postaci. Jest jeszcze zależność że im ryba żyje w zimniejszej wodzie tym wartościowsza (głównie chodzi o omega-3)
  • Odpowiedz
@PanCogito: @duraven: Strasznie nie lubię takich danych rodem z pierwszych stron Faktu na temat ryb, polecam poczytać badania a dopiero później się wypowiadać.

EDIT. chodziło mi o tą nieszczęsną pangę i tilapię
  • Odpowiedz
a czemu rodzaj ryby ma znaczenie?


@duraven: Tuńczyk ma dużo rtęci, bo długo żyje i poławia się takie stare tuny, które się w ciągu życia więcej rtęci wchłonęły :) Pangi żyją w gównie miliarda Chińczyków, więc w ogóle nie polecam.

Jak sobie zjesz 2-3 puszki tuny na tydzień, to będziesz żył.
  • Odpowiedz