Wpis z mikrobloga

#ziemniakprobujeschudnac

Znowu mnie chwilę nie było, trochę fialowałam z dietą i moje ciężko zrzucone 2kg wróciło (,) Ale nie poddaję się, po prostu cisnę od nowa.

Kupiłam sobie dziś karnet na siłownię! Na razie jaram się bardzo i obiecuję sobie chodzić co 2 dzień, ale myślę, że leń wygra i będę chodzić tak ze 3 razy w tygodniu. #mikrokoksy, czy to jest w miarę okej częstotliwość jak chcę zredukować masę? Czy pomykanie na orbitreku i marszobiegi na bieżni dadzą radę? Dzisiaj poszłam trochę znienacka i szybko się zmęczyłam i spaliłam tylko 200kcal...

A co do #dieta to jest na załączonym obrazku (podsumowanie kalorii za dzień to jest z samego żarcia, nie odejmuję tego co spaliłam ćwicząc).

Jak będę mieć wizytę u dietetyka to zamierzam druknąć i mu pokazać te tabelki, żeby ocenił czy coś tym osiągnę...
źródło: comment_AUI24mzi4XG9dXngia8rRGCBqkMDxtOy.jpg
  • 25
@ziemniaczana_krolewna: Osobiście wydaje mi się, że odżywianie masz słabe. Jesz dość mało białka i tłuszcze tylko z jajka z tego co widzę.

Polecam poczytać Dieta na redukacje

Fajnie gdybyś robiła jakiś trening siłowy plus aeroby. Jak masz kasę pójdź sobie najlepiej do trenera/ki personalnego. Pokaże Ci fajne ćwiczenia. Jeżeli nie masz to daj znać może coś znajdę, bo tak na szybko nic wartościowego narazie nie mam
@Domara: Nie mam kasy, już karnet mocno nadwyrężył mój budżet (jestem na stażu jeszcze przez miesiąc więc chwilowo zarabiam mało) ale bardziej mnie motywuje karnet na siłkę niż rower na dworze w ten upał...
@ziemniaczana_krolewna: Dobra to na początek wydaje mi się, że trening obwodowy będzie idealny. Przykładowy trening. Na siłowniach są często przystosowane strefy to treningów obwodowych. Najczęściej są to maszyny trenujące różne partie mięśniowe ustawione obok siebie. Po takim treningu obwodowym pójdź na 25 min na bieżnie. Ustaw sobie żebyś szybkim marszem szła pod górkę i utrzymuj tętno pomiędzy 130-140 uderzeń/sek (mam nadzieje, że bieżnia u Ciebie ma możliwość sprawdzania tętna).

Przepracuj tak
@ziemniaczana_krolewna: jak chcesz schudnac i UTRZYMAC wage to chudnik z glowa. Wiecej bialka i innych odzywczych rzeczy a nie zapychacze jak chleb czy ziemniaki.

Lepiej schudnac wolniej a tak zeby praca nie szla na marne. Moze i dietetyk zalecil Ci okreslona ilosc kalorii ale lepiej zeby szla z wrtosciowego zarcia :)
@fuurikuuri: Wbrew pozorom ziemniaki nie są takie złe. Są sycące, mają mało węglowodanów, dużo witamin i pierwiastków. Kwestia dobrego przyrządzenia np. na parze albo w mundurkach. Powinno unikać się gotowania ich bez skóry bo to wypłukuje wszystkie skladniki i wtedy robią się z nich tylko zapychacze
@Domara: Tak, u mnie maszyny mierzą tętno, chociaż czasami trafiam na zepsute xD Muszę się wypytać, bo przeczytałam dokładnie co tam mam w moim karnecie i CHYBA mam tam też trening indywidualny, a rozpisanie ćwiczeń to już na pewno. Fitnessy też mam różne i chcę pochodzić popróbować co jest fajne (w godzinach co mi pasują jest chyba joga, pilates, zumba, cross training, abt, power bike i coś czego chce mega spróbować
@ziemniaczana_krolewna:

Twoja dieta to przynajmniej 1500-1700 kalorii. Ważny jest też podział makroskladników. Pogooglaj.

Na siłce trening z ciężarami i interwały. Popytaj kogoś to na pewno Ci pokaże co i jak.

Nie rób żadnych aerobów. W kontekście redukcji są jeszcze bardziej szkodliwe dla kobiety niż dla mężczyzny.

Oraz nie zwracaj uwagi ile kalorii spaliłaś. Na siłowni nie spalamy tłuszczu ani nie budujemy mięśni ;-) To się dzieje po treningu :-)
@berti: Poczytałam sobie te linki co mi tu ludzie podrzucili i zdecydowanie zmodyfikuję sporo swoją dietę. Jutro idę na siłkę to spróbuję dopaść jakiegoś trenera, żeby mi jakiś plan rozpisał. Na razie muszę się przemóc do ćwiczeń na maszynach czy z ciężarkami bo czuję się głupio, że wokół sami wysportowani ludzie, a ja po 3 brzuszkach na ławce mam dość...
@Domara: tak, odpowiednie tętno sprawi, że głównym paliwem będzie tłuszcz. W trakcie biegu.

Jednak nic to nie mówi o tym, co dzieje się po tygodniu czy miesiącu takiego biegania.

"Jak to człowieku? Tak często starasz się uszczuplić nasze najcenniejsze zasoby energetyczne? Chcesz umrzeć? Bo ja, Twój mózg nie chcę i zrobię wszystko żeby do tego nie doszło"