Wpis z mikrobloga

@Gummy: Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego typu "rozwiązania" po tym blogu, mając na uwadze doświadczenie autora, tym bardziej że sygnał na końcu wcale nie był aż tak poprawiony. Sposób z EQ owszem działa częściowo, ale jest jak zabranie się do tematu od złego końca kija, daje za mało kontroli.

Problem jest dosyć prosty, taką asymetrię można wyrównać narzędziem które nazywa się "phase rotator", wyrównuje ono fazę pomiędzy podstawą a harmonicznymi
N.....E - @Gummy: Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego typu "rozwiązania" po tym...

źródło: comment_1R027QxmBL1FttyBUrnzLnXWzrIKOBAp.jpg

Pobierz
@Gummy: Świetnie poradzi sobie też VoS PreFIX, używałem tego do głosu jak nagrywałem kiedyś poradniki. Ma tam na pokładzie wiele elementów, w tym zwykłe przesunięcie sygnału po lewej oznaczone DLY i właśnie rotację fazy wokół centrum oznaczone PHASE, można wybrać nawet dół albo góre jako centrum. Przydatny stuff, szczególnie jak manipuluje się w czasie rzeczywistym w DAW na małym fragmencie i na wyjściu ma się oscyloskop, nie trzeba zapisywać i cofać
@NeXIcE: o to to, przydadzą mi się takie wtyczki. Na tutoriale nie było gigantycznej różnicy, ale jest wyczuwalna. takiej wtyczki jak podałeś szukałem wcześniej ale zapominałem zassać. Zawsze się przyda.
@Gummy: Mała różnica jest, equalizery mają pewne przesunięcia fazowe, szczególnie w trybie analogowym, zasada działania jest bardzo podobna do takiego rotatora, czy jak to po polsku nazwać. :) Wykorzystanie EQ do tego celu to dosyć ciekawy pomysł, szacunek za to, ale jednocześnie trochę przekombinowany, dedykowany plugin zrobi to prościej i szybciej dając większą kontrolę.