Wpis z mikrobloga

#pytanie #usa #emigracja #ameryka

Czy jest jakiś Mirek, który orientuje się w warunkach otrzymania wizy do USA? Posiadam tam rodzinę - kuzynkę babci, która posiada amerykańskie obywatelstwo. Czy taki stopień pokrewieństwa umożliwia w jakiś sposób otrzymanie wizy? Jak tak, to jakiej?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kkurczakk: Nie słuchaj tego p---------a. Niech spróbują Cię "zaprosić" w ambasadzie. Jest (ale jednak) małe prawdopodobieństwo, że dostaniesz wizę na 20 lat tak jak moja znajoma (poprzez takie "zaproszenie na wakacje"). W te 20 lat sam byś sobie wyrobił obywatelstwo. Na pewno lepiej spróbować niż potem żałować ;)
  • Odpowiedz
@semperfidelis: Imigracyjną. Albo jakąkolwiek, która pozwoliłaby rozpocząć tam założenie własnej działalności gospodarczej (czyli stałą albo długoterminową).

@Sajsu: W jaki sposób ambasada może "zaprosić"?

Mam daleką znajomą, która ma w USA wujka i dostała wizę na 10 lat. Ale z tego co wiem to będzie się starała o obywatelstwo po jakimś czasie.
  • Odpowiedz
@Sajsu: Co Ty za bzdury opowiadasz? Wiza na 20 lat? Chyba na księżyc. Zaprosić? Zaproszenia skończyły się dawno temu. I pomimo wizy, nawet, na 10 lat, w USA możesz przebywać ok. 90 dni w roku. Więc jak chcesz wyrobić obywatelstwo?

#smiechlem
  • Odpowiedz
Z tego co słyszałem to mając wizę można się starać o pobyt na stałe ;)


@Sajsu: To źle słyszałeś. Najpierw dostajesz wizę - pracowniczą, studencką lub podobną, potem starasz się o zieloną kartę, a potem, w dalszej perspektywie ewentualne obywatelstwo. Na wizie turystycznej możesz przebywać na terytorium USA maksymalnie ok. 90 dni w roku. Jeśli przekroczysz ten termin, to do USA nigdy więcej nie wjedziesz. Zielona karta to kwestia 10
  • Odpowiedz
@kkurczakk: wizę otrzymuje sie tak: wchodzisz na stronę ambasady, wypełniasz formularz odpowiadając na masę durnych pytań typu; czy byłeś kiedy członkiem grupy terrorystycznej, podajesz adres osoby u ktorej sie zatrzymasz, stopień pokrewieństwa, wrzucisz zdjecie, potem płacisz haracz w wysokości 160$ po kursie z d--y i umawiasz spotkanie z konsulem.

Mit z terminami na "za miesiąc", ja miałam spotkanie następnego dnia.

Spotkanie trwa koło 30 minut. Masz trzy okienka do zaliczenia.
  • Odpowiedz