Wpis z mikrobloga

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje o oddawanie krwi.

W tej chwili najbardziej potrzebne są grupy ujemne - 0 Rh-, A Rh-, B Rh-, AB Rh-.

- Miasta pustoszeją, studenci i uczniowie wyjeżdżają, a niestety liczba wypadków komunikacyjnych wzrasta, natomiast niemal o połowę zmniejsza się liczba krwiodawców - informuje w komunikacie Adrianna Franc, koordynator ds. promocji krwiodawstwa z wrocławskiego RCKiK.

Krew można oddawać codziennie w RCKiK przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9. Wystarczy mieć od 18 do 65 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, przyjść z dowodem osobistym po spożyciu lekkostrawnego posiłku.

#wroclaw #krwiodawstwo #barylkakrwi
  • 25
@mroz3: jak mam A rh+ tzn nie potrzebują? Dziwne są te ich akcje. U siebie na Wyszyńskiego jest bilboard, że potrzebują A rh+. Niech więc się w końcu ktoś określi w tym burdlu.
@restafeet: Chyba nie do końca rozumiesz ale spieszę z wyjaśnieniem. Potrzeba każdej grupy i nikt z kwitkiem cię nie odeśle ale aktualnie najbardziej "minusów" brakuje. Co do bilbordów to są różne z każdą grupą krwi bo to ma zachęcać każdego do oddawania. Chyba nie wyobrażasz sobie, że jak zmienia się zapotrzebowanie to od nowa rozklejane sa bildordy?
@1649: tyle, że nas na to nie stać a za 10 zł nikt nie będzie chciał przychodzić. Idź prywatnie zrób test na hiv i żółtaczkę zobaczysz ile to kosztuje a + worki + przechowywanie + obsługa. A na dodatek zdaję się, że to MY eksportujemy na zachód nadwyżki krwi i produktów krwiopochodnych bo im po prostu brakuje :)
przygranicznych w Niemczech nie mogą się opędzić od Polaków.


@1649: kolejna sprawa to tam nie ma centralnego rejestru dawców tzn w Polsce jak oddasz np we Wrocławiu krew i pojedziesz np do Gdańska to cie nie wezmą bo będą mieli informację , że niedawno ddawałeś. W Niemczecht ak nie jmają więc zebrała się ekipa ludzi którzy narażając swoje zdrowie a wręcz życie chodza po te pare euro ci kilka dni oddając
@Diabl0: Byłam osobiście, niestety przeciwwskazania. To nie tak, że nie lubię pomagać. Tez chciałam jak ojciec, zawsze był wzorem do naśladowania ale w tym wypadku fizycznie się nie da.
@cyberyna: z przeciwwskazaniami nie ma co się kłócić, jednak napisałaś to tak że można było zrozumieć że skoro twój ojciec oddawał krew to ty już nie musisz...
@Diabl0: wiem, wiem, zostawiłam sobie przestrzeń dla domysłów, co do tematu - chyba najbardziej potrzebne są wszystkie grupy poza zerówką, bo ta uniwersalna. Poza tym maja jej dużo zapasów w każdym szpitalu. Ja mam 0+ wiec mała strata dla ludzkości