Wpis z mikrobloga

@Cineczeq: USA reaguje na patologię z Chin. Kitajce wpierw by zalali ich turbinami sprzedawanymi poniżej kosztów produkcji, a gdy zdobyli by rynek ceny by podnieśli. Było by spoko gdyby nie to że rząd chiński do tego dopłaca.
@babisuk: Nie ma czegoś takiego jak zdobycie rynku, szczególnie na tak dużym terenie jak USA. Podwyżka cen spowodowałaby zmniejszeniem popytu. A swoją drogą jeżeli ktoś chce sprzedać coś poniżej kosztów to czemu nie? Ja bym chętnie kupił taki produkt 'za pół darmo'.
@babisuk: Ja tam teraz patrzę z mojego punktu widzenia. Jak Unia dopłaca do czegoś to po części z moich pieniędzy. Raczej moje podatki nie trafią do Chin, to czemu by tego nie wykorzystać jako konsument? Inna para kaloszy to to, czy dla Chin to jest słuszne. Jak każde działanie interwencjonistyczne oczywiście nie. :>
@babisuk: No to nawet jeśli. Popatrz na bilans handlowy z Niemcami. Jak by zubożyć ich społeczeństwo poprzez zabieranie pieniędzy zanotujemy spadek dochodu narodowego. A więc nadal to mi jest źle. Taka tam hipokryzja z mojej strony.