Wpis z mikrobloga

czy na rynku prawnikow tez jest kryzys? ogladam polski serial i tam prawnik jezdzi jakims mondeo xDD smiechu warte, a ma asystentke/sekretarke, ogolnie mozliwe ze ten serial ma mały budzet, no ale prawnik jezdzacy mondeo? smiechu warte :) a moze to forma gatekeepingu?

#programista15k #programowanie #kolchoz #korposwiat #pracbaza #praca #pracait #pytanie #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czwartafaza: informatyk jak zakłada biznes to może pisać najwyżej jak ten ułomek z naszego tagu z filipin do barberkow czy zrobić im stronkę, a oni go spławiają, g---o apek do liczenia kalorii też nikt nie chce

prawnik ma większy potencjał dla klienta indywidualnego

radca prawny
  • Odpowiedz
@model_trzy_zmianowy: tak. Zdecydowanie za dużo zostało wpuszczonych na rynek przez ostatnią dekadę. Poszerzono limity na uczelni, otwarto kierunek na uczelniach, na których prawo wcześniej nie występowało. Teraz nowi absolwenci mają strasznie słabą sytuację i problem dostania się gdziekolwiek, więc porównanie do IT jak najbardziej zasadne
  • Odpowiedz
@model_trzy_zmianowy: Czy jest kryzys? Świeżo upieczone osoby z tytułem magistra prawa, które wcześniej nie pracowały w obrębie zawodu mają realny problem ze znalezieniem pracy. Sytuacja polepsza się w momencie kiedy taka osoba dostaje się na aplikacje korporacyjną (adwokacka/radcowska), sędziowską, prokuratorską bądź komorniczą lub notarialną. Jako aplikant adwokacki/radcowski znajdą pracę w jakieś kancelarii jednak za marne pieniądze (5000 tyś netto plus vat). Po zakończeniu aplikacji są większe perspektywy m.in. poprzez możliwość
  • Odpowiedz
@oliwier223: najśmieszniejsze jest to że ci młodzi g---o zarabiają, ale spróbuj znaleźć takiego młodego taniego prawnika i dać mu swoją sprawę xD wszystko przeżerają te staruchy z kancelarii biorąc krocie za sprawę, a młodym wypłacają z tego okruchy. to jest najgorsza patologia, której rynek jeszcze nie ogarnął.
  • Odpowiedz