Aktywne Wpisy

Lolenson1888 +232
PijeWodePoPierogach +156
Bezmyślność ludzka mnie dobija czasem. Po lesie u mnie latał królik, taki zwykły hodowlany, ktos go wywalił pewnie. Próbowałem go złapać bo na wolności dlugo nie pożyje ale uciekał. Poprosilem o pomoc mi znajomą co u weterynarza pracuje, w końcu pod siatką zwiał na jedna posesje co małżeństwo lekarzy mieszka.
Dzwonię ale nikt nie odbiera, musialem do pracy iść wiec poszedlem wieczorem i mówię w jakiej sprawie.
Facet do mnie, że no był królik
Dzwonię ale nikt nie odbiera, musialem do pracy iść wiec poszedlem wieczorem i mówię w jakiej sprawie.
Facet do mnie, że no był królik





SZKELETAL: zbiórka na Gamefound WYSZTARTOWAŁA!
https://gamefound.com/pl/projects/wypok-games/umieszczenie-gry-szkeletal-na-platformie-steam
Wielu z Was pewnie pamięta SZKELETAL-a (tak, wiem, to już powoli robi się nudne jak flaki z olejem) - czyli wykopową gierkę-satyrę na tzw. polskich "ludologów", posklejaną łącznie w niecałe 3 miesiące (bo przecież, jak wiadomo, każdy potrafi wypuścić giereczkę w pół roku, prawda?). Ten paździerz jest wciąż dostępny za free do ogrania w przeglądarce na itch.io. Oryginalnie wyszedł na prima aprilis, co chyba najdobitniej świadczy o jego "poważnym" charakterze.
Ku mojemu szczeremu zdziwieniu (i przerażeniu), wielu z Was ten cyfrowy slop spodobał się na tyle, że zadeklarowaliście chęć posiadania tego ulepa w swoich Gabenowych biblioteczkach na STEAM. No to proszę bardzo, macie szansę, bo właśnie wystartowała zbióreczka na Gamefound, gdzie możecie zaklepać swój kluczyk za jedyne 9 zeta. Tyle co dzisiaj paczka czipsów, bo dalej nie uważam, by ten kod na trytytkach był wart cokolwiek więcej. Jeżeli jednak ktoś ma za dużo hajsu i naprawdę uważa, że zasługuję na rekompensatę za zmarnowany życiorys, to może sypnąć więcej i zapisać się na kartach historii tego g*wnokodu (np. wykupując wirtualny nagrobek albo inny monument w grze).
Samego gameplayu przedstawiać tu ponownie nie będę – zapraszam do lektury opisów na itch.io.
Co się zmieniło od premiery 1 kwietnia? Otóż na początku gra została wydana w tak gównianym stanie, że FPS leciał na ryj do kilkunastu klatek nawet na najmocarniejszych kompach (czyli idealnie wpisała się w dzisiejsze standardy rynkowe AAA). Teraz ten paździerz powinien hulać w +60 fps nawet na leciwych komórkach, a to dzięki przepisaniu całości na PixiJS. W międzyczasie wleciały tony bug-fixów i dorzuciłem color grading, żeby to wszystko zaczęło w miarę spójnie ze sobą wyglądać, a nie jak rzygi jednorożca. Stare screeny i trailery możecie więc uznać za nieaktualne.
Obecnie trwają prace nad cyklem dnia i nocy (żebyście w nocy g---o widzieli) oraz pogodą (deszcze i burze ciskające piorunami prosto w Drakula), aby to coś nabrało chociaż grama "klimatu".
A co poza tym? W moim deweloperskim backlogu gniją jeszcze pomysły na:
- acziwmenty na Steam (bo kto nie chce odznako za pobicie menela?)
- dalsze dopieszczenie graficzne i jakiekolwiek próby balansu (choć nic nie obiecuję)
- absolutnie innowacyjny, "nigdzie nie widziany" system rzucania kart na szuflę, bo na pewno nikt wcześniej na to nie wpadł...
- paru nowych bossów reprezentujących groznastwo z drugiej, lepszej strony barykady (Michał Pilarski? NRGol? Rysłów? Kwaz? Wunziu? Bunkol? W główce jakieś tak pomysły jeszcze są...
- nowe, zardzewiałe patyki do bicia, bezużyteczne perki, znajdźki i więcej mięsa armatniego
- i parę innych p-------t, obejmujących m.in. dekorację kominka
Oczywiście, zastrzegam: wszystko to bez żadnej gwarancji, że ostatecznie dowiozę te ficzery, zanim silnik nie wywali mi błędu kompilacji, albo skończą mnie się finanse na życie.
Tak więc koniec tego yappowania. Zostawiam linka, wchodzicie na własne ryzyko:
https://gamefound.com/pl/projects/wypok-games/umieszczenie-gry-szkeletal-na-platformie-steam
A jak możecie podrzucić to cholerstwo gdzieś na swoich socialach, Discordach czy innych forach, żeby algorytmy nie zdechły, to będzie mi miło i wcale Wam za to nie podziękuję.
#szkeletal #skeletal #bekazludologuff #kiszak #gry #gamedev #wonziu #nrgeek #quaz #bonkol #arkadikuss
źródło: Zrzut ekranu z 2026-05-14 15-09-45
PobierzTreść została ukryta...
źródło: image
PobierzNa tak szczytny cel to szkoda nie dać
źródło: obraz_2026-05-14_155729085
PobierzDzięki wszystkim za dotychczasowe wsparcie!
Kiedys miala wyjsc taka gra "Goodbye Volcano High" (cos jak life is strange tylko z furrasami dinozaurowymi z dodatkiem lpg). Gra byla w tzw development hell'u przez kilka lat i 4chan z jakiegos powodu postanowil zrobic parodie tej gry zanim ta oficjalnie wyszla ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co studiowałem to w polskim prawie wszystko mieści się to w granicach dozwolnej satyry, a growych stremerów, przez swoje zasięgi i zarabianie na wizerunku. spokojnie można traktować już jako osoby publiczne. Mamy np. coś takiego jak Sejm The Game, ktora drze łacha z polityków. W mojej gierce również wszystkie postacie są odpowiednio zmienione, tak by nie wykorzystywać 1:1 oryginalnych imion, ksywek czy grafik.
Steam steamem ale ja zgnije jak ta gra bedzie miala wlasny tag na twitchu. Jak chcesz to dodac to wklejam instrukcje z gooogle:
Aby dodać swoją grę ze Steam do listy kategorii na Twitchu, musisz zarejestrować ją w bazie danych IGDB (Internet Games Database). Twitch używa tego katalogu jako oficjalnego źródła – gdy Twoja gra zostanie tam zaakceptowana i powiązana, pojawi się automatycznie w wyszukiwarce kategorii na Twitchu.Krok po