Wpis z mikrobloga

@KladzSie: trudno powiedzieć, bo ma zaburzony pokrój brakami w świetle. Widać, że jest bardzo wyciągnięta wiec może przypominać zupełnie coś innego niż rzeczywiście jest. Na pewno to opuncja: spłaszczona i glochidia zamiast cierni
  • Odpowiedz
@KladzSie: miałem go, prawie 20 lat, przeżył upadek z 3 piętra, przeżył susajera który miał w------e na podlewanie, przeżył ze 10 przeprowadzek niesiony w reklamówce kilka kilometrów, narodził dzieciaków, ostatecznie zabiła go jakaś infekcja
  • Odpowiedz
@KladzSie: Dobrze jest też w okresie zimowym bardzo ograniczyć podlewanie i chłodniejsza temperatura tez będzie ok. Jakieś 5-10 stopni. Jak masz miejsce gdzie nawet zima jest tak chłodno, ale temperatura nie spada niżej to będzie idealnie. Opuncja potrzebuje chociaz trochę chłodu, żeby prawidłowo sie rozwijać i zakwitnąć
  • Odpowiedz