Wpis z mikrobloga

Robił ktoś przelew USD swift do XTB (z konta USD)? W mbanku dostaję info, że:

Ty pokrywasz prowizję zgodną z naszą Taryfą prowizji i opłat. Odbiorca przelewu pokrywa ewentualne koszty banków pośredniczących. Jeśli wysyłasz przelew w walucie innej niż waluta rachunku, to koszty przeliczymy i pobierzemy w walucie Twojego rachunku.


Czyli że co, XTB zapłaci niewiadomo ile i mi to odliczy od wpłaty? Skąd mam wiedzieć czy są jakieś banki pośredniczące?
#gielda
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psi-nos:
Ile kosztuje przelew zagraniczny?

Koszty przelewów walutowych mogą być inne dla nadawcy i inne odbiorcy. Czasami w całości pokrywa je osoba, która wysyła przelew, a niekiedy tylko ich adresat. Zasadniczo istnieją trzy sposoby pokrycia płatności za transakcję międzynarodową:

SHA – koszty związane z realizacją przelewu, dzielone są pomiędzy nadawcę i odbiorcę przelewu. Jeśli zlecasz przelew w swoim banku, pokrywasz koszt, jaki ta instytucja życzy sobie za zlecenie transakcji. Natomiast adresat
  • Odpowiedz
Skąd mam wiedzieć czy są jakieś banki pośredniczące


@psi-nos: na pewno są, bo tak działa przelew SWIFT, tylko nikt nie wie ile tych banków będzie po drodze.

https://www.walutomat.pl/

Najlepiej przesłać tu PLN wymieniasz na USD, możesz przesłać od razu do XTB jako przelew wewnątrzbankowy, ale bezpieczniej przesłać sobie na konto w PEKAO, gdzie masz konto i tak za darmo i dopiero z PEKAO wysyłasz do xtb też wewnętrznym przelewem za
  • Odpowiedz
@minor983 możesz se wybierać co chcesz a po drodze i tak ktoś sobie może jeszcze zabrać swoją prowizję. Przerabiam to co chwilę w pracy jak ktoś mi płaci w USD. Zaznaczy klient że wszystkie opłaty mają być pobrane z jego konta, a po drodze jeszcze sobie np Bank of America skubnie $15 bo czemu nie xd
@psi-nos w sumie to też do Ciebie.
  • Odpowiedz
@psi-nos: jak masz siano w mBanku już w USD to d--a blada, mam ten sam case, że jak sprzedaję akcje pracownicze to wpływa mi hajs na konto w ING w USD i mam do wyboru - SWIFT bezpośrednio do XTB (w ING kosztuje 40 PLN bez względu na wielkość) albo bujanie się z przewalutowaniem w ING a potem z powrotem na USD, ale w praktyce ten drugi sposób wychodzi mi
  • Odpowiedz
  • 0
@ToJestNiepojete: z tego co czytałem jak chcę kupić coś w USD to przewalutowują po normalnym kursie z prowizją 0.5% (czyli 1% za kupno+sprzedaż) więc znośnie.. Pytanie czy ich kantor bierze podobnie czy taniej.
  • Odpowiedz