Wpis z mikrobloga

BTC to shitcoin, którego koszt obsługi wynosi obecnie 35 M USD dziennie. 35 milionów dziennie po to, żeby cena nie spadała. Wraz z kapitalizacją rynkową ta kwota rośnie. Dodatkowo, wraz z każdym kolejnym halvingiem coraz większa część wynagrodzenia górników pochodzi z opłat transakcyjnych. Na blockchainie, który ma ograniczoną ilość transakcji dziennie (około miliona). Więc opłata za transakcję rośnie. BTC to relikt przeszłości i za 10 lat nie będzie się dało tego gówna używać. Ale będą inne blockchainy. Zapraszam do dyskusji. #kryptowaluty
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PopeLeon: mówię o przyszłości, nie o tym co jest teraz. Opłata za bezpieczeństwo sieci, czy też hashrate, musi rosnąć wraz z ceną BTC. W tym momencie większość kosztu jest pokrywana poprzez tworzenie nowych BTC, ale to się zmieni
  • Odpowiedz