Perswazja polega czasem na użyciu konkretnego obrazu do pokazania szerszego nastawienia. Ale dla wykopków, którzy bezkrytycznie kupiły mit o dozgonnej wdzięczności i braterstwie, zrozumienie tego jest niemożliwe.
@Famine: "Ukraińcom" nawet przez myśl nie przeszło, żeby zaznaczyć go jako część wspólną i państw bałtyckich"
XDDD kto umieścił tutaj to zdanie musi być w stanie niezłego otumanienia
Rozumiecie????? Ukraińcy narysowali kredkami MAPĘ. I proszę sobie wyobrazić na tej mapie KRÓLEWIEC NIE NALEZY DO POLSKI I DO ETONII!!! CZy to są wasi idole? Nawet mapy dla POLSKI nie narysują
@Famine: Przeicęz jakby tam na UA była mapka z polskim Kaliningradem to leciałby w necie spin, że '' Ukry usiłują nas wciagnać do wojny poprzez obietnicę czegoś czym nie dysponują i nigdy nie bedą ''
@Famine: Przeicęz jakby tam na UA była mapka z polskim Kaliningradem to leciałby w necie spin, że '' Ukry usiłują nas wciagnać do wojny poprzez obietnicę czegoś czym nie dysponują i nigdy nie bedą ''
Jak już skończysz kłócić się z własnymi urojeniami, to daj znać, może wrócimy do rozmowy o geopolityce.
@Famine: saszka, tu nie chodzi o "dozgonną wdzięczność i braterstwo" tylko statystyki z tego jak ruska zaraza sie wykrusza, z fartem xd
Dima, mądrzy ludzie potrafią cieszyć się z rosyjskich strat i JEDNOCZEŚNIE wyciągać wnioski z tego, kogo Ukraina uważa za realnego partnera (podpowiedź z mapy Budanowa: Niemcy). Ale rozumiem, że dla niektórych ogarnięcie dwóch faktów naraz to za dużo więc poczekam z wyjaśnieniami do końca wojny.
@Famine: Otóż spodziewasz sie merytoryki i honoru, żadnego tutaj nie znajdziesz, kilka uposi przejęło te tagi i walą sobie do wpisów. Już jesteś tutaj Rosjaninem wrogiem nr. 1, a no i o Wołyniu albo nazistowskich symbolach w UA armii nie wspominaj, tylko cicho ciiiiiiii
Ale dla wykopków, którzy bezkrytycznie kupiły mit o dozgonnej wdzięczności i braterstwie, zrozumienie tego jest niemożliwe.
Ukraina ma jedno ważne zadanie i tylko z tego powodu wysyłamy tam sprzęt - ma robic za bufor między nami a r0sją przyjmując jej ciosy na siebie. Jest nam jako niezależne od r0sji państwo potrzebna dla bezpieczeństwa. I tak wiem, ze mamy granice z Królewcem ale stamtąd pelnoskalowy atak jest niemożliwy bo przerzucenie
Ale polityka to nie tylko teraźniejszość, to planowanie, co będzie po wojnie. Kijów wyraźnie (co potwierdzają m.in. kwietniowe, niemiecko-ukraińskie konsultacje i mapy szefów służb) stawia na oś Berlin-Kijów, a nas traktuje jak naiwnego dostarczyciela sprzętu (frajera), którego można potem odstawić na bok.
Ty uważasz to za nasz wielki sukces geopolityczny, ja za dyplomatyczną frajerskość. Tu nie chodzi o Wołyń tylko o to, że nie istniejemy dla nich przy stole
No to wychodzi na to, że się zgadzamy. Zero szlachetnych idei, same twarde interesy. Skoro tak, to o co wy się w ogóle w tym wątku rzucacie? Oryginalny wpis o mapie Budanowa był właśnie o tym: odzierał polsko-ukraińskie relacje z romantyzmu i pokazywał ich twardą, chłodną grę na Niemcy. Skoro patrzysz na to tak samo pragmatycznie, to powinieneś ten cytat propsować, a nie spinać się w obronie Kijowa.
@Famine: Takie dywagacje jak rozpad r0sji i jej podział terytorialny uważam za sferę sci-fi. Ten kraj nie jest na tyle oslabiony zeby mial sie zawalic, zreszta nie za bardzo ma juz na co. Gdzie ja sie tu rzucam xD
@Famine: A czego np dowodem jest mapa wielkich Węgier na szaliku premiera Orbana? Czy aby nie tego, że Węgry domagają się aneksji Spiszu i Orawy? Proszę mi to wytłumaczyć
@Famine: A czego np dowodem jest mapa wielkich Węgier na szaliku premiera Orbana? Czy aby nie tego, że Węgry domagają się aneksji Spiszu i Orawy? Proszę mi to wytłumaczyć
Mordziaty, sam strzeliłeś sobie w kolano. Szalik Orbana wywołał potężny skandal dyplomatyczny bo protestowała Rumunia, Słowacja i uwaga... SAMA UKRAINA (ich MSZ wezwało za to ambasadora)**. Dlaczego? DOKŁADNIE DLATEGO, że takie rzeczy w rękach decydentów to nie tylko kredki ale jasna
@Famine: Rozumiem. A używanie pojęcia takich jak "niemcy środowe" względem byłego NRD przez towarzyszy partyjnych z AGD czego dowodzi i jaką spowodowało reakcje ich sojuszników z konfederacji?
#ukraina #rosja #wojna
źródło: temp_file771257873719836969
PobierzXDDD kto umieścił tutaj to zdanie musi być w stanie niezłego otumanienia
Rozumiecie????? Ukraińcy narysowali kredkami MAPĘ. I proszę sobie wyobrazić na tej mapie KRÓLEWIEC NIE NALEZY DO POLSKI I DO ETONII!!! CZy to są wasi idole? Nawet mapy dla POLSKI nie narysują
Zobaczyłeś fakty, nie umiesz na nie odpowiedzieć, więc robisz z siebie błazna ¯_(ツ)_/¯
Jak już skończysz kłócić się z własnymi urojeniami, to daj znać, może wrócimy do rozmowy o geopolityce.
Dima, mądrzy ludzie potrafią cieszyć się z rosyjskich strat i JEDNOCZEŚNIE wyciągać wnioski z tego, kogo Ukraina uważa za realnego partnera (podpowiedź z mapy Budanowa: Niemcy). Ale rozumiem, że dla niektórych ogarnięcie dwóch faktów naraz to za dużo więc poczekam z wyjaśnieniami do końca wojny.
Z
źródło: 1000019159
PobierzKomentarz usunięty przez autora
Ukraina ma jedno ważne zadanie i tylko z tego powodu wysyłamy tam sprzęt - ma robic za bufor między nami a r0sją przyjmując jej ciosy na siebie. Jest nam jako niezależne od r0sji państwo potrzebna dla bezpieczeństwa. I tak wiem, ze mamy granice z Królewcem ale stamtąd pelnoskalowy atak jest niemożliwy bo przerzucenie
Ale polityka to nie tylko teraźniejszość, to planowanie, co będzie po wojnie. Kijów wyraźnie (co potwierdzają m.in. kwietniowe, niemiecko-ukraińskie konsultacje i mapy szefów służb) stawia na oś Berlin-Kijów, a nas traktuje jak naiwnego dostarczyciela sprzętu (frajera), którego można potem odstawić na bok.
Ty uważasz to za nasz wielki sukces geopolityczny, ja za dyplomatyczną frajerskość. Tu nie chodzi o Wołyń tylko o to, że nie istniejemy dla nich przy stole
Nie. Uważam wsparcie Ukrainy za niezbędną rzecz dla naszego bezpieczeństwa bez dorabiania do tego pięknych, szlachetnych idei.
No to wychodzi na to, że się zgadzamy. Zero szlachetnych idei, same twarde interesy. Skoro tak, to o co wy się w ogóle w tym wątku rzucacie? Oryginalny wpis o mapie Budanowa był właśnie o tym: odzierał polsko-ukraińskie relacje z romantyzmu i pokazywał ich twardą, chłodną grę na Niemcy. Skoro patrzysz na to tak samo pragmatycznie, to powinieneś ten cytat propsować, a nie spinać się w obronie Kijowa.
Mordziaty, sam strzeliłeś sobie w kolano. Szalik Orbana wywołał potężny skandal dyplomatyczny bo protestowała Rumunia, Słowacja i uwaga... SAMA UKRAINA (ich MSZ wezwało za to ambasadora)**. Dlaczego? DOKŁADNIE DLATEGO, że takie rzeczy w rękach decydentów to nie tylko kredki ale jasna