Wpis z mikrobloga

Całe szczęście, że nie ma szans na większość konstytucyjną dla konfopisowców bo gdyby w tym składzie napisali jakąś konstytucję i, zgrozo, ją uchwalili to ten kraj już by był ostatecznie stracony bo żaden rząd nie byłby w stanie tego odkręcić przez 100 lat.
Z pewników to mielibyśmy władzę niemalże królewską dla prezydenta i zakaz krytykowania go.

Dać prawakom możliwość uchwalenia nowej konstytucji to jak dać małpie przycisk odpalający b---ę atomową.

#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RetorykaPisowska: Przecież jeśli uzyskają większość w 2027 (niech bóg nas chroni) to trybunał konstytucyjny stwierdzi, że stara konstytucja jest niekonstytucyjna i normalnie będą stosowali tę którą napiszą. Może nawet łaskawie ją przepchną jako ustawę, bo jeśli batyr ją podpiszę to będzie święta
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: Całkiem realny jak na prawicę scenariusz ale przypadkiem w 2027 obecny rząd nie będzie mieć większości w trybunale? Nie wiem czy będzie dało się wymienić prezesa TK ale do 2027 koalicja będzie wprowadzać stopniowo nowych sędziów.
  • Odpowiedz
czy będzie dało się wymienić prezesa TK ale do 2027 koalicja będzie wprowadzać stopniowo nowych sędziów


@RetorykaPisowska: jak skoro batyr nie przyjmie ślubowań, a godzilla ich nie wpuści do budynku? Nawet jakby siłą ich wproawdzili to ewentualna ruska koalicja ich wyprowadzi, bo powiedzą, że nie są sędziami bo tusk to niemiec i się batyrowi nie podobali, a on dostał 10 mln głosów to może o wszystkim decydować
  • Odpowiedz
@zjadlbym_kebaba: Bóg nie istnieje, ale należy mieć oczywiście nadzieję, że koalicja Tuska, bardzo niedoskonała, sprzeczna ze sobą, przetrwa i przedłuży władzę na kolejną kadencję. Czasem jest w sondażach kilka mandatów w jedną czy w drugą stronę. To już daje realną nadzieję, że prawica nie dojdzie do władzy. Dobrze byłoby, gdyby do Sejmu nie dostał się jednak PSL, choć nie wiem, czy bez niego jest możliwa większość. Dlaczego? Ponieważ blokują w
  • Odpowiedz
@RetorykaPisowska: i dlatego niezbędne jest utworzenie Europejskich sił policyjnych ktore będa reagowały w przypadkach rażącego naruszenia wartości europejskich. Pomyślcie jaki wspaniałe było by zobaczyć batyra i innych prawaków skazywanych na długie wyroki przez europejskie trybunały. Mam nadzieję że w obliczu rosnącego zagrożenia jakie niesie za sobą prawicowy ekstremizm takie kroki zostaną w UE podjęte bardzo szybko. Tylko dzieki temu zadna prawicowa patologia nie przejmie już nigdy władzy w żadnym europejskim
  • Odpowiedz
Z pewników to mielibyśmy władzę niemalże królewską dla prezydenta i zakaz krytykowania go.


@RetorykaPisowska: a nic takiego by się nie stało, bo to zapewnia władzę teraz. A władza ma być zawsze w rękach tego,w kogo rękach ma być. Ergo, niezbędny jest zapis o przewodniej roli partii w życiu narodu.
  • Odpowiedz
@Sniper10200: Jarek nie ale batyr ma pragnienie by jarka się z polityki pozbyć i ma ku temu powody chociażby taki, że jarkaczowi za wiele lat życia nie zostało i ktoś będzie musiał przejąć stery na prawicy i alfons widziałby się w takiej roli.
  • Odpowiedz
@arch_Kris: ostatnie sondaże pokazują lewicę nad progiem, jak będzie to się przekonamy za rok ale dziś sondaże są nieco bardziej optymistyczne niż po wyborach w 2025 roku gdzie większość konstytucyjna była niemal pewnikiem.
  • Odpowiedz
Całe szczęście, że nie ma szans na większość konstytucyjną dla konfopisowców bo gdyby w tym składzie napisali jakąś konstytucję


@RetorykaPisowska: Ale masz świadomość, że będąca podstawą autorytarnego systemu z końcówki II RP - konstytucja kwietniowa, została uchwalona bez wymaganej większości konstytucyjnej? Niby miało być głosowanie nad przyjęciem tez konstytucyjnych, opracowanych przez Komisję Konstytucyjną Stanisława Cara, jako projekt ustawy do dalszego procedowania, a wyszło im z tego przegłosowanie tego projektu ustawy
  • Odpowiedz