Wpis z mikrobloga

#gielda

A ja kibicuję Śpiewakowi. Prawda jest taka, że a-----l w Polsce (tzn. pewnie na całym świecie) jest bardzo łatwo dostępny i nieproporcjonalnie tani do jego szkodliwości - pośrednich i bezpośrednich.

Już nawet pal licho tę cenę. Ale faktem jest, że w przestrzeni publicznej jakoś mało się mówi o szkodliwości alkoholu. A raczej nie mówi się wcale ¯\(ツ)/¯

Zmierzam do tego, że ludzie mają prawo n-----ć się jak świnia - ale skoro potem państwo musi ich leczyć (bo złamał nogę - wpływ bezpośredni… przykład) to bilans akcyza / leczenie musi być dodatni.

Jeśli jest (bo może jest a ja jestem ignorantem) to ludzie powinni być poinformowani o skutkach spożywania alkoholu.

Tak samo jest z cfd i xtb. Wiadomo na czym oni zarabiają ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Uważam, że ludzie mają prawo przewalić hajs - ale niech będą porządnie o tym poinformowani. Na czym to polega, jak to działa i jakie jest ryzyko. Amen.
kwiat_pustyni626 - #gielda 

A ja kibicuję Śpiewakowi. Prawda jest taka, że a-----l w...

źródło: 1000002758

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Można popierać walkę z alkoholizmem, można doceniać hejt na absurdy zw. z alkoholem w Polsce - ale nie oznacza to, że jedno pociąga drugie. Może w jednym aspekcie Śpiewak działa ok, ale to nie znaczy, że wszystko co robi jest ok.

Osobiście nie piję od wielu lat, a-----l to największy syf jaki pochłaniamy od najmłodszych lat w Polsce. Ale to nie znaczy, że będę bronił/chwalił każdego kto ma podobne zdanie, niezależnie od
  • Odpowiedz
@kwiat_pustyni626: a dlaczego cały czas trzeba ludzi niańczyć? Ludzie mają swój rozum taki czy inny i niech w końcu zaczną odpowiadać za swoje decyzje. Jak ktoś raz, drugi, trzeci straci na cfd to może wyciągnie jakieś wnioski. A jak ktoś nie rozumie jak to działa, to niech tego nie rusza.

Poza tym XTB ma cały dział poświęcony cfd, https://www.xtb.com/pl/edukacja/kontrakty-cfd mają zmuszać ludzi do jego przeczytania przed handlem?
  • Odpowiedz
@Griev:

Faktycznie Spiewak dał d--y. Nie zaznajomił się dokładnie z tematem i to jego duży błąd.
Sam tutaj krytykowałem jego durnowate twierdzenia o xtb.

Natomiast jego intencje w tej sprawie są ok. Czego dowodem jest ta kara
  • Odpowiedz
@kwiat_pustyni626: Wydaje mi sie, że totalizator sportowy ma wielokrotnie większe wpływy z hazardu, ich reklamy są na każdym kroku punkty sprzedaży losów też, a nie kojarze żeby w reklamach było mówione, że dana osoba nigdy nie wygra tylko prezentowane są rekordowe kumulacje, nie zapominając też o kasynie internetowym
  • Odpowiedz
@JihadJoe:

Oczywiście, że tak. Kasyna online i inne g---o... to rak
Ale wciąż - moim zdaniem ludzie mają prawo tam p-------ć pieniądze. Nie chcę im tego zabraniać...

Tylko - znowu - ludzie powinni być maksymalnie poinformowani o tym jak działa "kasyno online". Ile osób "wygrywa" na czym kasyno zarabia i
  • Odpowiedz
@kwiat_pustyni626:
Nie kojarzę w reklamach XTB takiego otwartego reklamowania CFD (ale mogę sie oczywiście mylić)

Dodatkowo XTB swoimi reklmami odpowiada za mały "boom" inwestycyjny w Polsce przez to, że swoimi zerowymi prowizjami wymusili też zmiany w innych DM/Brokerach, ja widze też pozytywne aspekty ich agresywnej reklamy

Dodatkowo w każdej z ich reklam jest informacja o ryzyku, gdzie na przykład naganiacze na nieruchomości mogą sobie pisać w ogłoszeniach, że zysk jest
  • Odpowiedz
@JihadJoe:

Ja też nie widzę takich reklam i chyba nie widziałem...
No ale karę za coś dostali więc może było za co :)

Natomiast zgadzam się z drugą częścią. Pozytywny wpływ, zachętą do oszczędzania itd. to fakt.
  • Odpowiedz
Ale faktem jest, że w przestrzeni publicznej jakoś mało się mówi o szkodliwości alkoholu.


@kwiat_pustyni626: To ja chyba w innym świecie żyję, bo trąbi się o tym na okrągło.

Zmierzam do tego, że ludzie mają prawo n-----ć się jak świnia - ale skoro potem państwo musi ich
  • Odpowiedz
To bez problemu pokażesz mi choć jeden przykład?


@kwiat_pustyni626: No mówię - masz to choćby napisane na każdej butelce alkoholu. Z resztą jak bardzo tępienie alkoholu jest posunięte od lat widać choćby po spadku jego spożycia i zmianach behawioralnych - dziś już ludzie tyle w miasto "na p--o" nie wychodzą, co jeszcze choćby z dekadę temu.

A artykuły takie pierwsze z brzegu
  • Odpowiedz
@kwiat_pustyni626: Podrzuciłem ci też kilka artykułow z ostatnich miesięcy, a mogę podesłać jeszcze kilka. A ty dalej swoje xD

Tym bardziej - jeśli żyję w enklawie alkoholików to tym bardziej powinienem być w targecie


Widać dobrze nauczyli cię wyparcia.
  • Odpowiedz