Wpis z mikrobloga

Cześć
Mam starego kompa, którego chciałbym wykorzystać jako sprzęt do przechowywania danych.

To ma być komputer który odpalę, zgram zdjęcia i zaraz wyłączę.
Nie będzie to typowy nas, nie będzie to podpięte do neta.
Jakie dyski kupić? Rozważam 2x8TB i RAID1. Tylko jakie dyski kupić? Myślałem nad Seagate IRONWOLF albo WD RED PLUS ale zastanawiam się czy jest sens, kiedy komputer nie będzie pracować 24h na dobę a jedynie odpalany okazjonalnie?
Ktoś coś doradzi?

#komputery #pcmasterrace #nas
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach