Wpis z mikrobloga

Mirki którzy umieją trochę w #prawo #podatki - jeśli jestem gdzieś zatrudniony na UOP i chce jeszcze założyć JDG to jak to jest z podatkami/opłatami/daninami - co jeszcze będę musiał opłacać? #polska
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca: zależy jakie wynagrodzenie otrzymujesz na UOP ale jeśli co najmniej minimalna to płacisz tylko składkę zdrowotną (bez ZUS społecznego) i dochodowy. Liczone w zależności od przyjętej formy opodatkowania
  • Odpowiedz
@pieknylowca: zależy od tego co będziesz robił, jakie przychody przewidujesz i jakie koszty. Przy niewielkich kosztach zazwyczaj najlepiej wychodzi ryczałt. Przy niewielkich przychodach to trzeba porównać stawkę ryczałtu z wyliczeniami dla skali. Nawet to czy masz żonę i ile zarabia może wpływać na wyliczenia
  • Odpowiedz