Wpis z mikrobloga

Ja wiem że dyrektorzy to ignoranci i przygłupy ale choć w tym przypadku to mogą się posłuchać kogoś mądrzejszego bo na ich decyzjach ucierpią tylko pacjenci. Pielęgniarki nie mogą być rotowane pomiędzy oddziałami bo to stanowi zagrożenie epidemiologiczne. Pielęgniarki z ortopedii czy neurochirurgii nie mogą iść na oddział chorób wewnętrznych bo zaraz się skolonizuja lekoopornymi bakteriami i będą na całym oddziale endoprotezowym i będzie tragedia dla pacjentów. Tak samo instrumentariuszki z bloku operacyjnego. A pielęgniarki z interny nie powinny chodzić pracować na oddziały zabiegowe bo nie będą potrafiły dobrze założyć opatrunku, przygotować drenażu, zmienić vaca czy przygotować do zabiegu #medycyna #szpital #pielegniarstwo #januszex #polska
pieknylowca - Ja wiem że dyrektorzy to ignoranci i przygłupy ale choć w tym przypadku...

źródło: 1000017760

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pieknylowca: trochę p---------e - zależy od specjalizacji oczywiście, ale pielęgniarka po studiach winna posiadać wszystkie umiejętności pracy przy pacjencie na oddziale. Co do zakażeń - to pielęgniarka podróżuje do pracy w sterylnych środkach transportu, czy jednak jedzie autobusem i siedzi na krześle, na którym uprzednio bezdomny zostawił całą nową kolekcję drobnoustrojów do zebrania?
  • Odpowiedz
  • 0
@xzxzz: dobrze - i od takiego postępowania masz potem niegojące się rany czy zakażenia pooperacyjne. A jak bakteria siadzie na protezie to już jest z górki prosto na tamtą stronę
  • Odpowiedz