Wpis z mikrobloga

Cześć, coś mnie tknęło żeby zbudować coś latającego. Skompletowałem ramę 7" i kupiłem podstawowy FC/ESC na betaflight razem z odbiornikiem elrs 2.4
Radio to radiomaster pocket.

Mam problem z odbiorem sterowania w Betaflight.
Radio jest zbindowane z odbiornikiem przez 'słowo' i patrząc po odbiorniku - jest ok.
Mam dostępne 3 UARTy wystawione w FC. Pod każdy po podlutowaniu - nie mam w widoku odbiornika (w appce webowej betaflight) żadnego inputu pokazanego. Mogę machać gimballami, ale nic się nie dzieje.

Jak mogę zdebuggować połączenie odbiornik<>fc żeby upewnić się że to co wysyłam dociera?
Zlutowane raczej dobrze - RX->TX TX -> RX, napięcie odpowiednie.
Zasilam FC z USB i jak większe prądy potrzebuję to podłączam wtyczkę do zasilacza warsztatowego zamiast baterii póki co.

#dron #drony #fpv #quadrocopter #quadcopter #technologia #drone #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hiperchimera: Tak, próbowałem też wszystkie UARTy po drodze bo czemu nie.
Mam wystawiony UART1, 3 i 6. No i do wszystkich 3 próbowałem. Właściwie to na zasadzie każdy z każdym.
Mode mam dokładnie tak ustawiony jak mówisz.

To czego nie sprawdziłem jeszcze to czy RX i TX to na pewno to, a nie odwrotnie (w odbiorniku lub FC).
Dlatego chyba najłatwiej byłoby mi zobaczyć w betflight gdzieś surowy output /
  • Odpowiedz