Aktywne Wpisy

sikpi +28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

CalibraTeam +180
źródło: streljalu_100
PobierzSkopiuj link
Skopiuj link

źródło: streljalu_100
PobierzRegulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking
trochę dysków z danymi mam podpięte do wirtualek i kombinuję jak mogę się ochronić przed ich utratą jak padnie dysk systemowy albo główny dysk zplikami wirtualek.
i tak robię to przez lte + wireguard i pikvm -clonezilla bootowana z pikvm ( ͡º ͜ʖ͡º)
jestem jakieś 30km od serwera
#homelab #selfhosted #linux
źródło: obraz
PobierzA co ma się dziać, to pełna kopia. Ale możesz budować obrazy systemów kodem. Wtedy zajmuje to mniej miejsca
@mati1990: https://www.proxmox.com/en/products/proxmox-backup-server/overview
PBS ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
minus taki że nie mogę mieć na raz 2 bootowalnych dysków bo się uefi i grub sra ale w serwer wpiąłem 2 pendrive z kopiami konfigu + instalką proxmoxa. Gdy padnie dysk systemowy po prostu stawiam na drugim, odtwarzam konfig i serwer