Wpis z mikrobloga

@GwachQar: choć zdrowie psycho-fizyczne to bardzo złożone zagadnienie;
stres to osłabienie układu odpornościowego, skutkiem stresu zazwyczaj jest depresja, która ogranicza funkcjonowanie, w tym zachowania naturalne (np. prawidłowe naświetlanie słońcem, często, krótko, bez kremu, zawczasu pijemy marchewki), nie ma kontaktu ze słońcem bo osoba w depresji się zamyka, jest jeszcze większa depresja, która nakręca wtórne stany stresowe, braki w naświetlaniu słońcem to też bezpośrednie fizyczne osłabienie układu odpornościowego, głównie przeciw bakteriom i nowotworom
  • Odpowiedz