Wpis z mikrobloga

Ok. Panowie Hegseth i Trump myśląc, że bawią się w Call of Duty nazwali swoją operację "Epic Fury". Mieli przeszczepić scenariusz z Wenezueli na Bliski Wschód, ale najlepsi doradcy w postaci Kushnera i tego drugiego debila nie podumali i w-----i się po same uszy xD. Ba, warto mieć na uwadze, że Trump w Kwietniu miał lecieć do Chin negocjować z nimi a ta wygrana w Iranie miała postawić go w pozycji rozdającego karty (Patrz tu Xi, Maduro siedzi w pierdlu, Iran leży na kolanach w 3 dni). Niestety coś się popsuło i Iran okazał się troszkę bardziej skomplikowany dla naszych szachistów 5D-ementia.

Czyli podsumowując skutki Epickiej Furii to:

- Wzrost kosztów wytwarzania praktycznie wszystkiego (hel, nawozy, ropa, metalurgia...),
- R--------e stosunków z NATO,
- Iran kontroluje cieśninę (wcześniej jej nie kontrolował)
- Zabetonowanie ajatollahów u władzy
- Zdławienie "Organicznych" protestów w kraju
- Wzrost cen benzyny
- R--------e stosunków dyplomatycznych prawie z całym światem,
- Wyszło na to, że Trump nie ma pojęcia co robi i dobitnie dowiedział się o tym cały świat.
- W------i ze stanowisk generałów i sztab wysokiego szczebla,
- Wystrzelali się z praktycznie całej strategicznej amunicji...
- Nie zrealizowano dosłownie ani jednego celu strategicznego.
- Zagrożenie wieloset miliardowych inwestycji w centra danych (stargate) w Emiratach.
- Zagrożenie wycofania bliskowschodnich inwestycji w USA

Natomiast z osiągnięć mamy:

- Otwarto cieśninę (wcześniej już otwartą)
- Ukraina ma nowe kontrakty na uzbrojenie.

I'm tired of winning ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#iran #usa #wojna #trump #polityka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach