Wpis z mikrobloga

@NaczelnyWoody: też tak myślę. Iranczycy zyskali w moich oczach, zarówno postawą, obsługą medialną tej sytuacji jak i zmysłem strategicznym aby przenosić ciezar tej wojny na pozostałe kraje. To dało usa bardzo dużo gorszą pozycję do wymuszania swoich żądań
  • Odpowiedz
@Micro-Jet: @Aster1981 w zasadzie to kraje takie jak Kuwejt, Katar, Bahrajn, Arabia Saudyjska i ZEA przy obecnych warunkach wchodzą w bezpośrednią strefę wpływów Iranu xD
Nawet Saudowie się nie wybronią bo po drugiej stronie mają Huti którzy będą ich trzymać za jaja jak będą chcieli eksportować ropę przez Suez lub Bab al mandab
  • Odpowiedz
w zasadzie to kraje takie jak Kuwejt, Katar, Bahrajn, Arabia Saudyjska i ZEA przy obecnych warunkach wchodzą w bezpośrednią strefę wpływów Iranu xD


@NaczelnyWoody: hahaha, nic śmieszniejszego już dziś nie przeczytam xDDD
Tego Iranu bez lotnictwa, marynarki i bez dotychczasowego przywódcy i jego rodziny? xD
Tego Iranu na którego terytorium USA zrobiło sobie bazę tymczasową w poszukiwaniu pilotów? xD
Tego Iranu, który groził wszystkim państwom dookoła, a jak USA poderwało bombowce strategiczne to szybko
  • Odpowiedz
@PanAlbert: jest i leming xdd
- nie potrzebuja marynarki do kontroli ciesniny, przywodca jest bardziej radykalny od poprzedniego.
- zrobilo sobie lotnisko i stracilo w jeden dzien sprzetu za kilkaset milionow. Potem zrobili fake news o super misji ratunkowej, przeciez to byl wjazd po uran ktory sie nie udal. Usa jest znane z mitomanii o swoich sluzbach.
- zawieszenie broni na podstawie 10 pkt iranu, glupcze, dostali to czego chcieli.
- przeciez usa przegralo
  • Odpowiedz
Aha, więc logicznie rozumując - sugerujesz więc, że w Iranie nie mają żadnych dronów, którymi mogą uderzyć w tankowc. Ciekawy pogląd.


@Micro-Jet: Jeśli to jest Twoje logiczne rozumowanie to nie zazdroszczę xD
Iran ma drony i mógłby jeszcze nimi szachować CYWILNE tankowce, ale USA zagroziło, że rozpocznie operację lądową z zajęciem kluczowych wysepek i zniszczeniem elektrowni i mostów. Iran wie, że to koniec zabawy, nie miałby możliwości atakować bezbronnych tankowców,
  • Odpowiedz
nie miałby możliwości atakować bezbronnych tankowców


@PanAlbert: Miałby, bo zniszczenie mostów i elkektrowni nie rozwiązuje problemu ani dronów, ani tym bardziej zwykłej lufowej artylerii.
  • Odpowiedz