Wpis z mikrobloga

Uwaga! Uwaga! Obwieszczenie #mkw w sprawie #mirkowybory do #mirkosejm .

Ponieważ duża ilość posłów nie pojawiła się nawet 1 raz na IRC-u zostaną ogłoszone wybory uzupełniające do #mirkosejm .

Na razie wiadomo na 100% kilka rzeczy:

1. Zieloni nie mają prawa głosu. Ani czynnego ani biernego.

2. #mkw składa się z posłów @Bartoni @BluRaf i @asiekierka

3. Posłowie którzy nie wykazali żadnej aktywności (lub wykazywali ją minimalną) na obradach #mirkosejm nie mogą ponownie kandydować.

4. Kadencja zostanie skrócona do jednego miesiąca.

5. Nowe wybory zostaną zorganizowane w przeciągu tygodnia.

#mkw zależy na przyszłości #mirko dlatego dba ona o to by w sejmie nie zasiadał nieaktywny polityczny plankton, przez którego nieobecność nie da się zorganizować obrad. Lista posłów niemogących kandydować zostanie przekazana w ciągu 2-3 dni.
  • 14
@Bartoni:

3. Posłowie którzy nie wykazali żadnej aktywności (lub wykazywali ją minimalną) na obradach #mirkosejm nie mogą ponownie kandydować.


Był pan obecny tylko na jednym głosowaniu co z racji tego iż jest Pan jedynym przedstawicielem swojej partii w mirkosejmie powinno przepełniać pana wstydem.
@Vitru: Byłem obecny na jednym głosowaniu, ale oprócz tego wtedy gdy nie mogłem na nim być, a wiedziałem nad czym będzie głosowanie, informowałem marszałek @asiekierka o moich głosach, które zostałyby przekazane gdyby do głosowania w ogóle dochodziło.
@Vitru: Lecz niestety głosowania zazwyczaj były w niedzielę o 20:30. W ten dzień wolne będę miał dopiero od 30 lipca. Przykro mi, ale tak niestety jest. Dlaczego nie można przekazywać swoich głosów? Takie sytuacje występują nawet w prawdziwym sejmie.
@Bartoni: Głosowania były w niedziele, ale też w poniedziałki i środy dlatego nie jest to żadne wytłumaczenie, a Pan wedle swojego projektu nie mógłby kandydować w kolejnych wyborach. Jest to jednak dyskusja czysto teoretyczna gdyż do zmiany składu sejmu potrzebne jest głosowanie.
@asiekierka: Chce Pan działać ponad prawem? Bo tym właśnie byłoby wprowadzanie ustaw bez głosowania. Na dodatek nie została ona zaakceptowana przez premiera i radę ministrów. Jeśli chce Pan porządne głosowanie należy zmobilizować posłów. Od tego jest Pan marszałkiem.