Wpis z mikrobloga

@dqdq1: Chciał kupić prawie połowę wszystkich wyprodukowanych
11.09.2023
https://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/40332?t=Pol-tysiaca-HIMARS-ow-dla-armii
Artyleria rakietowa wraca do Wojska Polskiego – powiedział dziś Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Szef MON-u zatwierdził umowę na pozyskanie 486 kolejnych wyrzutni HIMARS. Dostawy sprzętu rozpoczną się pod koniec 2025 roku, ale zanim trafi do wyposażenia armii, zostanie zintegrowany z pojazdami Jelcz i systemem zarządzania walką Topaz polskiej produkcji.

Zapytanie AI ile wyprodukowano łącznie wyrzutni Himars:
Do początku 2025 roku
  • Odpowiedz