Aktywne Wpisy

redorbiter +170
to tylko losowe dziecko INTZELU!
źródło: a10bccafb7b7a687b4d0484cf4402cd8ca670f625c29ba58280d6499be386f89
PobierzBo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie zagrożenie na drodze( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie właśnie ktoś za wolno w niego wjechał( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ktoś mu słup na drodze postawił...
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
źródło: IMG_20260602_230338
Pobierz



Że powodem tak niskiej dzietności nie jest lewactwo i psiecka, a brak bezpieczeństwa i własnych 4 kątów?
Ciekawe ciekawe
#polityka #kiciochpyta
@Zgrywajac_twardziela: i niczym to się nie różni od sytuacji w czasach gdy dzietność była lepsza. To naturalna kolej rzeczy, że człowiek który pracował całe życie ma więcej, niż ten który pracował kilka lat.
No ale dobrze, na potrzeby dyskusji przyjmijmy że ludzi w wieku
Takie by dzieci mogły w nim komfortowo dorastać, więc liczba pokoi skorelowana z ilością dzieci ¯\(ツ)/¯
W całej historii świata nie było bogatszego i bardziej uprzywilejowanego pokolenia jak obecne młode pokolenia w krajach pierwszego świata.
Ale oczywiście jak dorzucimy jeszcze trochę socjalu to na pewno dzieci zaczną się rodzić masowo! Tak będzie!
"W ocenie socjologa badanie pokazuje, że stereotypowe postrzeganie rodzin wielodzietnych jako „nie radzących sobie lub patologicznych” jest fałszywe. „To są rodziny, które osiągają największe dochody” – dodał Kot."
https://www.wirtualnemedia.pl/rodziny-wielodzietne-zarabiaja-wiecej-niz-rodziny-mniej-dzietne,7169508887840385a
https://misyjne.pl/badanie-rodziny-wielodzietne-zarabiaja-wiecej-niz-rodziny-mniej-liczne/
@Zgrywajac_twardziela:
A co w takim razie powiesz o Austrii? Oni ogromnym wysiłkiem wybudowali ogromny zasób mieszkań komunalnych. Każdy młody może zamieszkać w Wiedniu czy Salzburgu, mieć dzieci, nie musi płacić krwiopijcy landlordowi. Jest stabilnie, pensje też nienajgorsze, bezrobocie niskie.
Efekt? Dzietność w Austrii spada rok do roku.
Dlaczego uważasz, że mimo iż mieszkania komunalne w Austrii nic nie dały, ale w Polsce magicznie dadzą?
@Zgrywajac_twardziela: i jak to sobie wyobrażasz? Polska ma mieć zapas mieszkań 2-10 pokojowych bo jakaś parka sobie zrobiła 3 dziecko więc muszą ich przenieść z 3 pokojowego do 4 pokojowego? a i przenoszą ich w trakcie ciąży? po urodzeniu? Czy może wystarczy sama deklaracja chęci posiadania kolejnego dziecka i już? Pewnie ta ostatnia bo inaczej
Nie znam dokładnie sytuacji w Austrii, więc trudno mi się wypowiedzieć na ten temat, może komunałki przysługują ludziom zbyt biednym by było ich stać na dzieci(kojarzę, że jest jakieś kryterium dochodowe tam) ¯\(ツ)/¯
Oczywiście ja nie neguję, że przyczyn niskiej dzietności jest znacznie więcej, niż tylko dostęp do mieszkań i kiepskie zarobki. Nie zmienia to jednak faktu, że rozmowa o niskiej dzietności w sytuacji, gdy mieszkania o metrażu takim,
To wszystko składa się na subiektywne odczucie bezpieczenstwa.
Po zakonczeniu wojny (choc bylo gorzej niz teraz) to ludzie czuli ulgę, podobnie po PRL i po wejsciu do UE.
Covid byl pierwszym powazniejszym
źródło: image
PobierzMniej więcej jak w UK ¯\(ツ)/¯ Ironię sobie możesz darować.
@Zgrywajac_twardziela: a ja bym odwrócił to zagadnienie a rebours.
Aby wogóle dyskutować o gargantuicznym wydatku jakim jest ponad milion mieszkań komunalnych, co odpowiada kilkudziesięciu elektrowniom atomowym albo statkowi kosmicznemu, należy najpierw postawić pytanie: czy młodzi wogóle chcą mieć dzieci.
Bo jeśli nie chcą, to ja
A tak serio to w obecnej sytuacji gospodarczo ekonomicznej pytanie młodych czy chcą mieć dzieci, jest równie sensowne co pytanie ich czy chcą Lamborghini czy Ferrari, nawet jak odpowiedzą, że chcą, to co to zmieni? ¯\(ツ)/¯
@Zgrywajac_twardziela: w sensie, że w uk według ciebie ten system działa i dzietność idzie w c--j do góry? xD k---a tam sobie dzieci robi głównie patola albo Polacy na pokojach xd
Rzecz w tym, że na pokojach tam legalnie dzieci sobie nie zrobisz, bo zabierze je opieka społeczna ¯\(ツ)/¯
@Zgrywajac_twardziela: i tak i nie.
Przewrotnie: w przeliczeniu na dolary albo na koszyk dóbr, obecni młodzi mają lepiej niż ich rodzice, dziadkowie i którekolwiek pokolenie wstecz. Nigdy nie miałeś większych możliwości awansu społecznego. Obecnie są tysiące
@niemampomyslunalogin00: no typowy przygłup jest typowy XD życie nazywasz modą XD ludzie piją wodę to nazwiesz to modą XDDD no k---a dziwne, że