Wpis z mikrobloga

Ciekawe kiedy politycy ogarną, że problem demograficzny Polski można rozwiązać jedynie tanimi socjalnymi mieszkaniami?
Że powodem tak niskiej dzietności nie jest lewactwo i psiecka, a brak bezpieczeństwa i własnych 4 kątów?

Ciekawe ciekawe

#polityka #kiciochpyta
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OCIEBATON: ale zielonka ma rację, przynajmniej trochę. W Afryce żyją w szopie z kupy a w Azji w domach na palach z dachem tylko a dzieci są.

Brak dzieci to wiele powodów, moda owszem, rozwiązłe społeczeństwo, pogoń za niewiadomo czym, każdy chce mieć super życie z social mediów, każda kobieta chce mieć karierę, bycie kurą domową to obciach, mężczyzna jest od razu przegrany przy jakimkolwiek konflikcie z kobietą. To są
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Ale IQ w takiej polsce bylo takie same 50 lat temu co teraz :) A dzieci bylo mnostwo pomimo miazdzaco gorszych warunkow i braku mieszkan jeszcze wiekszym niz obecnie. Zmienila sie kultura - a dzieki internetowi praktycznie caly zachod sie wlasnie tym zrownal. Wszelkie social media/filmy/influencerzy promuja te same wartosci i programuja ludzi na konkretne zachodwania/wartosci/priorytety. Po prostu obecnie w kulturze zachodniej jest 'moda' albo niski priorytet na dzieci.
  • Odpowiedz
A co konkretnie wprowadzono w Skandynawii, bo z tego co kojarzę mieszkania tam nie są wcale jakoś bardzo dostępne

@Zgrywajac_twardziela: Są dostępne. Np. w Szwecji jest taki urząd który się nazywa Försäkringskassan, który w zależności od gminy opłaci ci 80-100% czynszu za wynajem, musisz tylko przebywać w Szewcji legalnie, mieć prace i odpowiednio niski dochód.

Ale żeby nie rozwadniać tematu - nigdy i nigdzie poprawa sytuacji mieszkaniowej nie naprawiła demografii.
  • Odpowiedz
Że powodem tak niskiej dzietności nie jest lewactwo i psiecka, a brak bezpieczeństwa i własnych 4 kątów?


@OCIEBATON: tylko ze powodzem jest lewactwo i lenistwo a psiecko tylko efektem. Ludzie nie chca rezygnować ze swoich wakacji trzy razy do roku zeby gówniaka wychowywać, psiecko oddadzą znajomym albo do hotelu i mozna jechać do tajlandii
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: ty tak na poważnie?
Pieniądze czy mieszkania nie mają absolutnie nic do dzietności
Jakby mi ktoś dał mieszkanie czy dom niczego by to nie zmieniło. Jak i u wszystkich innych którzy są singlami, gdzie niektórzy z nich mają też mieszakania i nie są w związkach

Tak samo znam mnóstwo ludzi w związkach którzy mają mieszkanie czy nawet i dom i nie robią sobie
  • Odpowiedz
@thorgoth: To tylko jeden kraj, i dalej jest to tylko program społeczny, który nie daje realnego poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, dopłata dzisiaj jest, jutro jej nie ma. Realnie mogłyby pomóc mieszkania komunalne, nawet bez prawa wykupu, ale tak by człowiek wiedział, że nikt go z tego mieszkania nie wywali, dopłaty do wynajmu to dalej mieszkanie "na walizkach" ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
no tak, dzieci nie ma na CALYM ZACHODZIE - w calej zachodniej cywilizacji pomimo ze jest to najbogatsza czesc swiata. Tu chodzi tylko i wylacznie o mode i kulture

@niemampomyslunalogin00: Masz na myśli ten Zachód gdzie ceny mieszkań i domów rosną od dekad mocniej od pensji? Jak tu na wykresie z USA?
Na wykresie masz pokazane, że w 1985 na zakup domu trzeba było wydać zarobki z 3,5 roku pracy.
Sabr - > no tak, dzieci nie ma na CALYM ZACHODZIE - w calej zachodniej cywilizacji po...

źródło: IMG_0342

Pobierz
  • Odpowiedz
To tylko jeden kraj, i dalej jest to tylko program społeczny, który nie daje realnego poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa, dopłata dzisiaj jest, jutro jej nie ma


@Zgrywajac_twardziela: nie i nie. Dopłaty funkcjonują tam stabilnie od czasów Olofa Palme i prawdopodobieństwo że państwo je nagle zabierze jest podobne do tego że nagle w ziemie walnie asteroida.
Plus podobne instytucje funkcjonują w innych krajach skandynawskich, pod innymi nazwami.

Dodatkowo - nie sądzisz
thorgoth - >To tylko jeden kraj, i dalej jest to tylko program społeczny, który nie d...

źródło: tdt

Pobierz
  • Odpowiedz
@thorgoth:

Fun fact - saturacja mieszkaniami własnościowymi w Polsce jest wyższa niż na zachodzie, wogóle jedna z najwyższych na świecie, nie licząc naszych południowych sąsiadów.

Kluczowy fakt który tutaj pomijasz to to, w jakim wieku są posiadacze tych mieszkań w Polsce, emeryt czy 50 latek dzieci mieć już raczej nie będzie ¯\(ツ)/¯
Brak stałego miejsca zamieszkania to oczywisty brak poczucia jakiejkolwiek stabilizacji. Nikt myślący poważnie o przyszłości swoich dzieci nie
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: jestes totalnie odklejony i nie masz pojecia o swiecie/polsce. Siedzisz w jakiejs malutkiej bance - a fakty mowia inaczej. Modne jest robienie kariery i dopiero jak osiagniesz sukces - masz miliony i wszystko ulozone to po 30 robisz sobie dziecko. A takie cos osiagnie tylko 1% osob
  • Odpowiedz