Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o powrocie kontroli trakcji do F1? Rzecz powszechna na przełomie wieków. Zakazana chyba w 2007 roku. Przy tych bolidach gdzie ma się olbrzymie pierdyknięcie baterią może dojść do niekontrolowalnej rzeczy jak Verstappen w kwalifikacjach. Ja wiem, że niby to ułatwia kierowcy życie, ale z drugiej strony mogą oni jechać na maksymalnym limicie. No i ma ten przyjemny (przynajmniej dla mnie) świński chrumk jak na filmie poniżej :) #f1

Czy powrócić do kontroli trakcji?

  • Tak 21.3% (10)
  • Nie 63.8% (30)
  • W latach 00. było spoko, teraz jest lamerskie 14.9% (7)

Oddanych głosów: 47

fornson23 - Co sądzicie o powrocie kontroli trakcji do F1? Rzecz powszechna na przeło...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fornson23:Juz jest kontrola trakcji w F1. masz mapy silnika, odzyskiwane energii i całą masę elektroniki która kontroluje podawanie mocy a pedał przepustnicy to tylko instrukcja dla komputera jak ma zarządzać mocą to wszystko działa jak najlepsza na świecie kontrola trakcji i stabilności
  • Odpowiedz
@fornson23: Żeby chrumkało, to musi być coś konkretnego za fotelem kierowcy. Bo tak, to usłyszymy dławiący się mikser najwyżej.

Kontrola trakcji z resztą tu nie jest potrzebna. Kwestia naprawy/usprawnienia sytemu, który spowodował kraksę Maksa i Oscara.

Kontrola trakcji kompletnie już znudzi Verstappena xD To będzie dobre tylko dla takich średniaków pokroju n0rrisa, żeby miał kompletnie łatwe ściganie.
  • Odpowiedz
@fornson23: ban na TC wszedł w życie z sezonem 2008, być może kosztował Massę tytuł bo przez dość kontrowersyjne spiny stracił lekko przymierzając 10 punktów w 2 pierwszych rundach.

Kontrola trakcji z resztą tu nie jest potrzebna. Kwestia naprawy/usprawnienia sytemu, który spowodował kraksę Maksa i Oscara.


@Branco_Amigo: podzielam tę opinię. Mamy sytuację, w której względy bezpieczeństwa wymuszają interwencję w software silników, świetna okazja żeby jednocześnie podjąć próbę zmniejsza
  • Odpowiedz
@Akatrosh: Nie nie ma. Cały silnik jest kontrolowany przez ECU, a ECU jest dostarczane przez FIA. Każde ECU i wszelkie modyfikacje softu są sprawdzany przez FIA, nie ma możliwości symulować kontroli trakcji. Jak kierowca wciska gaz to moment obrotowy musi rosnąć według funkcji monotonicznej rosnącej

Jakby było tak jak piszesz to nikt by nie spinował

@barystoteles Fabryka i klient dysponują tym samym silnikiem i tym samym softem. Kwestia optymalizacji
  • Odpowiedz
Fabryka i klient dysponują tym samym silnikiem i tym samym softem. Kwestia optymalizacji softu leży już w gestii zespołu, a nie producenta silników


@JednaRenkaJedenKaleka: serio w to wierzysz? Soft może i nawet mają identyczny ale niektóre "magic mode" mają tak zaszyte, że przy limicie testów dokopanie się do nich bez instrukcji obsługi jest wręcz niemożliwe. Nie kojarzę co mówi regulamin techniczny na temat symulatorów, ale obstawiam, że nie ma obowiązku
  • Odpowiedz