Wpis z mikrobloga

@jedzbudynie: a to jakoś zaskakująco dużo? 2 dychy to kosztuje często sama kanapka, oczywiście mówię o knajpie, a nie jakiejś piekarni gdzie dają Ci kanapkę do łapy i co najwyżej masz jakiś stolik w kącie do zjedzenia na stojąco
3 dychy jajecznica/szakszuka/itp to też standardzik
do tego kawa i wychodzi te 4 dychy

oczywiście znajdziesz i jajecznicę za połowę tego z kromką zwykłego wczorajszego chleba ale raczej mówimy o lokalach
  • Odpowiedz
  • 1
@Vadzior: to jest bardzo zaskakująco duzo.

5 euro za kanapke z "włoch", gdzie ta sama kanapka we włoszech kosztuje 3euro i jest - po odcinku - jakościowo lepsza.

a jelenie kupujo
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: i co mam lecieć do włoch na śniadanie? xd już mi wykopki kazały na pizze latać

to są jakieś recenzje fancy knajp, znajdziesz taniej na pewno bez całej otoczki i matchy z kolagenem w karcie
ale 4 dychy zupełnie nie szokuje, zobacz ile śniadanie np. w takim maku, np. zestaw z kajzerką, niewiele mniej
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: i kupuje xd no właśnie, nie ma przymusu korzystania, niech każdy robi co chce i wydaje kasę jak chce
jak jest za drogo/niesmacznie to rynek zweryfikuje

nie znam tych knajp, tylko poprzeskakiwałem cały odcinek
pomyślałem, że fancy bo pisać do takiej marki jak Książulo z ofertą reklamy to trzeba mieć budżet na nią
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: no wlasnie chyba wiecej jest tam marketingu i checi szybkiego zysku niz dlugotrwalego biznesplanu.

Ja jednak zostane przy mleczniakach i lokalach które funkcjonują od lat 90.

Gastro strasznie odleciało od pandemii
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: No odlot, dlatego większość ludzi nie stołuje się na mieście codziennie tylko na spotkania ze znajomymi. Ogólnie 40 zł za śniadanie to sporo, ale łatwo da się znaleźć miejsca i to popularne w centrum gdzie śniadania są między 20-30 złotych. Soki za to i kawy, herbaty, lemoniady i wszelkie napoje są wszędzie jednak faktycznie nienormalnie drogie, ale w zasadzie tak jest już w całej Polsce a nie tylko Warszawie.
  • Odpowiedz
rewelacyjne śniadania są poniżej 30zł u Lubaszki.


@sberatel: gdzie podają śniadania? u mnie w okolicy tylko kawa, sok lub gotowa kanapka w Lubaszce
  • Odpowiedz
Soki za to i kawy, herbaty, lemoniady i wszelkie napoje są wszędzie jednak faktycznie nienormalnie drogie, ale w zasadzie tak jest już w całej Polsce a nie tylko Warszawie.


@Kagernak: W polskiej gastronomii wszelkie napoje robią lwią część utargu.
  • Odpowiedz
@jedzbudynie: jeszcze żeby się tym szło najeść, ale te śniadania to porcje dla przedszkolaków. Nie wiem jak ktoś może się dać tak dymac i świadomie wydawać 40 zł za omleta czy tam jajecznicę z 2/3 jajek z dodatkami. Mój wzrost to 176 cm, waga 75kg czyli wszystko w normie, a na śniadanie zjadam jajecznicę z 5 jajek z boczkiem i do tego 3 kromki chleba razowego z masłem, serem i
  • Odpowiedz