Aktywne Wpisy

baemaj +360
20 lat temu w polskim slangu młodzieżowym dominowały: beka, maniura, przychlast, żal kropka pl, kozacki, czaisz.
niemożliwe, że jestem już tak stara i niektórych słów używam do dziś. ._.
niemożliwe, że jestem już tak stara i niektórych słów używam do dziś. ._.

siodemkaxx +105
#rolnictwo #ogrodnictwo #jedzenie
szykujcie portfele na tegoroczne zakupy owoców i części warzyw, 4 noc pod rząd dokończyła zniszczeń, w wielu miejscach temperatura do szła do -8/-10, straty w większości gatunków 95-100%
zanim się zesracie w komentarzach to odpowiadam na najpopularniejsze:
1. nie, nie dało się ubezpieczyć, żadna firma nie oferowała ubezpieczeń owoców od przymrozków
2. nie, przy takich mrozach nie dało się ochronić, bo nawet najlepsze
szykujcie portfele na tegoroczne zakupy owoców i części warzyw, 4 noc pod rząd dokończyła zniszczeń, w wielu miejscach temperatura do szła do -8/-10, straty w większości gatunków 95-100%
zanim się zesracie w komentarzach to odpowiadam na najpopularniejsze:
1. nie, nie dało się ubezpieczyć, żadna firma nie oferowała ubezpieczeń owoców od przymrozków
2. nie, przy takich mrozach nie dało się ochronić, bo nawet najlepsze





No i tu zaczyna się problem. Czerpnię mam na południu budynku. W rezultacie mimo że temperatura w cieniu to 14 stopni to na czerpni czujnik pokazuje 22 stopnie. Boję się pomyśleć co będzie latem.
Wpadłem na pomysł żeby dorobić gruntowy wymiennik ciepła, jednak tu pojawia się problem - zaraz przy domu mam 3 nitki kanalizacji miejskiej, więc 2 metry w dół nie zejdę nawet pomijając wszelkie aspekty prawne. Czy dorabianie takiego wymiennika na głębokości 50cm ma jakikolwiek sens? Jak inaczej rozwiązać problem temperatur? Klima w biurze jest, no ale w salonie będę mieć piekarnik latem.
Dom 60m2, rekuperator 250m3/h.
#budowadomu #budownictwo #klimatyzacja #dom #pytanie #remontujzwykopem #majsterkowanie
@Jurix: a gdzie wyrzutnia? może zamienić podłączenie?
Zrób zadaszenie, markiza/pergola/oranżeria
@O_i_l @Mishraaa Czerpnia jest na wysokości ok. 3m, blisko okien. Słabo celowo całkowicie odcinać sobie światło słonecznie.
@skawina Docelowo pewnie tak, ale ponownie, odcinam sobie
1. Okna możesz otwierać przy reku, nikt tego nie sprawdza.
2. Czerpania na południe? Just zrób nową w innej ścianie niż południe bro. Możesz wykorzystać poddasze, aby poprowadzić nowy kanał
@Jurix: poczytaj sobie o ekranach zaciemniających. One obniżają temperaturę o kilka stopni do około 10 i nadal przez nie coś widać i słońce wpada do środka.
Komentarz usunięty przez autora