Wpis z mikrobloga

to chyba cza jakieś belki załatwić żeby dach podeprzeć?


@janusz90: raczej nie opiera się belek na kominie a przynajmniej nie powinno tyle że jest inny problem, kupa gruzu do zniesienia po rozbiórce no i dziura w dachu do załatania, czasem zwłaszcza jak nie cieknie to lepiej zostawić do czasu remontu dachu
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: plan jest taki
teraz rozebrać komin i załatać dziure podeprzeć jakimiś belkami
pytanie czy zmieszcze się z rozebraniem i załataniem do 10k ( ͡º ͜ʖ͡º)

a za 3/4 lata położyć nowy dach
  • Odpowiedz
chyba nośny to jest komin


@janusz90: w sensie, że coś się na nim opiera? Niemożliwe, nigdy się tak nie budowało, a jeśli faktycznie tak jest, to jest to ogromna fuszerka.
Komin i to co pokazujesz wyglądają na znacznie starsze, niż 30 lat, obstawiałbym ze dwa razy tyle minimum. Komin jest wg mnie do rozbiórki, ale nie pytaj o to na wykopie, tylko zaproś do domu fachowca, co się na tym
  • Odpowiedz
@janusz90: od stropu po dach możesz prawdopodobnie burzyć (nie powinien być połączony z belkami czy jętkami). Trzeba by potem sprawdzić czy nie podpiera on stropu od dołu...
  • Odpowiedz