Wpis z mikrobloga

W tym roku planuję pojechać do Chamonix bo planuje wchodzić na Mont Blanc w sierpniu-wrześniu.

Nie martwcie się zdam wam relację na tagu. Planuję że koszt wycieczki to będzie poniżej 1500zł, oczewiście to tylko koszt paliwa jedzenia + noclegów sprzęt mam i nic nie muszę dokupywać.

zaplusuj a dodam zawołam się jak będę zdawał relację

#przegryw #gory #montblanc #alpinizm #taternictwo #tatry
W.....i - W tym roku planuję pojechać do Chamonix bo planuje wchodzić na Mont Blanc w...

źródło: ChatGPT Image 8 mar 2026, 06_48_59

Pobierz

Myślisz że dam radę?

  • tak 38.1% (16)
  • nie 52.4% (22)
  • wyniki 9.5% (4)

Oddanych głosów: 42

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@9c_pl: z Nie trzeba przewodnika. Z tego co wiem nigdzie w alpach nie ma obowiązku wynajmowania przewodnika, tylko na Słowacji są takie p------e przepisy. A co do noclegów pod mont blanc to nigdy tam nie byłem wiem tyle co sam wyczytam w internecie/obejrzę na youtube. Gdzie chcesz w tym namiocie spać jak w Chamonix to nie ma problemu jak na masywie Mont Blanc to jest mandat za to ale muszą
W.....i - @9c_pl: z Nie trzeba przewodnika. Z tego co wiem nigdzie w alpach nie ma ob...
  • Odpowiedz
@Warszawrski_przegryw_ok_oski: W dzien wejsc na Tete, a rozbic tam namiot przespac sie do 21:00. Posilek i o 22:00 wyjscie na szczyt. Powrot o 16:00 do namiotu. Posilek i sen. I kolejnego dnia rano zejscie. Nawet lepiej w nocy Kuluar robic bo mniej kamieni spada, bo nizsza temperatura. Nie potrzebowalam zgody, tylko ze to byl maj i to bylo grubo przed sezonem. Mase sklepow/wypozyczalni pozamykanych bylo jeszcze. Chociaz sporo ludzi kimalo
  • Odpowiedz
@Warszawrski_przegryw_ok_oski: Jak cos potrzebujesz to pytaj smiało.
Wszedłem z powodzeniem w sierpniu zeszłego roku na Blanca drogą klasyczną

Widziałem Twoje pytanie tutaj o namioty pod Tete. W zeszłym roku nie było takiej możliwości bo w 2024 zeszła tam lawina i pozamiatała wszystko na swojej drodze.

Kuluar koniecznie w nocy rób. Ja tam byłem o 4 i już kamienie leciały. Jak schodziłem to o 8 już ciężko było znaleźć "okno" gdzie można
  • Odpowiedz