Wpis z mikrobloga

#gitarabasowa #gitara

Gitarowe Mirki, mam pytanie. Z uwagi, że już kilka lat brzdękałem na ukulelu kupiłem gitarę basową.


Yamaha RBX-170, zauważyłem dziwne zachowanie czasami przestają działać przetworniki. Wygląda to tak, że podczas gry wzmacniacz nie dostaje sygnału. Tak samo jak mam podłączone przez USB do kompa. Odkręciłem klapkę z tyłu żeby sprawdzić połączenia i wygląda okej, raczej nie ma też zimnych lutów.

Poradzicie coś, czy raczej przetworniki do wymiany?

Ps. Jeżeli możecie polecić też jakieś materiały YT albo inne kursy to chętnie poczytam
PornoBiegacz - #gitarabasowa #gitara 
 
Gitarowe Mirki, mam pytanie. Z uwagi, że już ...

źródło: 2418c9e5a60140af85f2da7208764fb4

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yamaha RBX-170, zauważyłem dziwne zachowanie czasami przestają działać przetworniki. Wygląda to tak, że podczas gry wzmacniacz nie dostaje sygnału.


@PornoBiegacz: Ale wszystkie na raz? Tzn barwa się zmienia, czy całkiem przerywa dźwięk? Bo jak to drugie, to może być bardziej kwestia gniazda, albo kabla. Btw teraz gitary mają porty USB, czy to taki skrót myślowy na podłączenie do interfejsu usb audio?

Jak masz jakiś miernik, to bym posprawdzał, czy sygnał
  • Odpowiedz
  • 0
@wstanczyk jakiś czas gra normalnie a potem po prostu wzmacniacz milknie. Tak, skrót myślowy używam kabelka true tone z gry rocksmith :p i tutaj ta sama sytuacja - nagrywanie działa, przestaje dostawać sygnał i wykres jest płaski, jak ją klepnę zaczyna znowu działać. Czasem też jak poruszam kablem. Z tych samych kabli korzystam na ukulele i działają dobrze

Edit: raczej wszystkie przetworniki na raz, mam gały na środek ustawione
  • Odpowiedz
jakiś czas gra normalnie a potem po prostu wzmacniacz milknie. Tak, skrót myślowy używam kabelka true tone z gry rocksmith :p


@PornoBiegacz: A to jak tak, to ja bym głównie podejrzewał gniazdo w gitarze, ale do potwierdzenia multimetrem. Jak umiesz obsłużyć lutownicę, to i samemu wymienisz.
  • Odpowiedz