@PomidorovaLova: Odnoszę wrażenie, że z nienawiści do PiS całkowicie niektórym zaczadziały łby. Oczywiście, że na pożyczkach zyskają państwa, które posiadają rozbudowaną zbrojeniówkę - Niemcy i Francja. Polska też coś może zarobić, ale to już kwestia lobbyingu co u nas jest widzą tajemną, dlatego nie zdziwi mnie jak więcej ugrają Czesi czy Szwedzi. Druga kwestia to bez sensu jest finansować rozwój polskiej zbrojeniówki z pożyczki w euro, kiedy Polska ma własną
@PomidorovaLova: Pożyjemy, zobaczymy. Całkiem prawdopodobne, że AfD wygra następne wybory i zacznie się jazda bez trzymanki. Chociażby wypowiedź jednego członka AfD, który oficjalnie oskarżył Polskę o wysadzenie NS2
@Logytaze: bardzo spokojne, wywazone i filozoficzne niemalze podejscie.
To ze inni zyskaja nie znaczy ze my stracimy. Niech zyska Francja, niech zyskaja Niemcy ale wiekszosc srodkow zostanie rozlokowanych w PL. Europejski przenysl zbrojeniowy urośnie, a kredyty na zbrojenia i tak bralismy dotychczas w obcej walucie.
Co do obligacji - deficyt mamy juz niebezpiecznie wysoki i powinnismy dywersyfikowac finansowanie - stad tez cala inicjatywa emisji wspolnego dlugu. To narzedzie, ktoee daje
Niech zyska Francja, niech zyskaja Niemcy ale wiekszosc srodkow zostanie rozlokowanych w PL
@jeremiasz-ruski: I to jest głupota biorąc pod uwagę, że Polska jest emiterem złotówki i bardziej opłaca jej się wpompować środki w zbrojeniówkę z deficytu. W tej materii jestem tego samego zdania co Wolski.
Europejski przenysl zbrojeniowy urośnie, a kredyty na zbrojenia i tak bralismy dotychczas w obcej
@Logytaze: 200 mld 5 lat temu, daleki jestem Balcerowiczowi, ale faktem jest ze zbyt duzy stosunek deficytu do zadluzenia oraz koszty obslugi dlugu moga sprowokowac agencje do obnizenia ratingu. Poza tym wraz z wzrostem deficytu rosnie trudnosc pozyskiwania pieniedzy z obligacji
Stad tez alternatywa jest w cenie i z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Do tego, ma byc w znacznej wiekszosci wpompowana w polski przemysl a to jest to czego potrzebujemy jak
#prawicowizdrajcy #bekazpisu #pis #bekazprawakow #wojna #rosja #niemcy #polityka
źródło: 36e919c31e79c5088b62161dad852606738ecbda1382d08069b09cb299051926
PobierzTo ze inni zyskaja nie znaczy ze my stracimy. Niech zyska Francja, niech zyskaja Niemcy ale wiekszosc srodkow zostanie rozlokowanych w PL. Europejski przenysl zbrojeniowy urośnie, a kredyty na zbrojenia i tak bralismy dotychczas w obcej walucie.
Co do obligacji - deficyt mamy juz niebezpiecznie wysoki i powinnismy dywersyfikowac finansowanie - stad tez cala inicjatywa emisji wspolnego dlugu. To narzedzie, ktoee daje
@jeremiasz-ruski: I to jest głupota biorąc pod uwagę, że Polska jest emiterem złotówki i bardziej opłaca jej się wpompować środki w zbrojeniówkę z deficytu. W tej materii jestem tego samego zdania co Wolski.
Stad tez alternatywa jest w cenie i z bardzo korzystnym oprocentowaniem. Do tego, ma byc w znacznej wiekszosci wpompowana w polski przemysl a to jest to czego potrzebujemy jak