Aktywne Wpisy

AnaliaOdtylia +26

redorbiter +4
musze wam cos zdradzic. Wczoraj moglem zagadac do jednej dziewczyny i ostatecznie tego nie zrobilem i czuje, ze to przekresla moja relacje z nia. Ze juz wiecej nie bedzie do mnie pozytywnie nastawiona. Czuje jakbym zablokowal sobie sciezke w grze. Mysli klebia mi sie w glowie, wiec o tym pisze, zeby ktos rzucil na to inne swiatlo





Składniki:
- 180 g twarogu (dowolny według preferencji)
- 1 opakowanie skyra 150 g (u mnie waniliowy, może być też naturalny)
- 1 galaretka mango (75 g)
- 200 ml wrzątku
- Opcjonalnie: dałem 2 płaskie łyżeczki erytrytolu (jak ktoś lubi słodsze)
- 130 g mandarynki lub innego ulubionego owocu
Sposób przygotowania:
1. Galaretkę rozpuścić w 200 ml wrzątku i odstawić na 10-15 minut, aby przestygła. Ma być ciepła, ale nie gorąca
2. Do blendera wrzucić twaróg, skyra i ewentualnie erytrytol. Miksować na gładką masę. Jeśli masa jest bardzo gęsta i blender się męczy, można dodać 2-3 łyżeczki przestudzonej galaretki, aby lekko ją rozluźnić
3. Gdy galaretka przestygnie, wlać ją całą do masy i wszystko zmiksować do powstania jednolitej konsystencji
4. Przelać ją do jednego większego naczynia jak u mnie lub do dwóch mniejszych
5. Na wierzch dać owoc/e. U mnie było 130 g mandarynki, bo akurat miałem i fajnie pasuje do mango. Warto wcześniej odsączyć ją z soku i osuszyć ręcznikiem papierowym. Wychodzi taki lekko egzotyczny deser
6. Wstawić do lodówki na 2-4 godziny lub na noc do całkowitego stężenia i gotowe
Coś słodkiego, lekkiego, z dobrym makro, kilka składników, bez pieczenia i proste wykonanie. Zdrowsza alternatywa dla słodyczy ze sklepu. Idealne na deser, drugie śniadanie, przekąskę lub do kawy.
#jedzenie #gotujzwykopem #dieta #mikrokoksy #zdrowie #przepisy #deser
źródło: 1000027567
Pobierz50 g wpc
125 g sera białego.
370g bananów/800g jablek/inny owoc
30g masła orzechowego
Zelatyne