Wpis z mikrobloga

zrobiliśmy z @Vorland chińskie z ryżem na kurkumie, z kurczakiem i mieszanką warzyw chińskich, ale pomimo przypraw i dolania sosu sojowego nadal wszystko poza kurczakiem jest mdłe. zjedliśmy trochę, ale sporo zostało, więc chcemy czegoś dodać, żeby poprawić smak. co by pasowało? myślałam nad ananasem i groszkiem, ale myślę, że to nie wystarczy. kurczak jest świetnie doprawiony, no ale te warzywa od samego początku były nijakie i nawet tego sosu sojowego nie czuć, a nie chcę przesadzić. warzywa z mrożonki to głównie marchewka i śladowe ilości innych... może jakiś sos, przyprawy, inne warzywa?

#gotujzwykopem #chinskie #pytanie
źródło: comment_JfJfi8XjjlfiPlOI0KyprKz4hc0HrWMm.jpg
  • 15
@SScherzo: imbir suszony się spokojnie nada taki w proszku. Ja dodaje czasami jeszcze taki w zalewie ze słoiczka do sushi. Ale ogólnie rzecz biorąc zwykle robię dokładnie takie samo z kurkumą i przyprawami i sojowym i jest dla mnie ok.
@kluen: sól była, ale mi brakuje jakichś dodatkowych smaków. chyba dodam jednak ananasa z puchy i dodam trochę przypraw, które wymieniliście, bo dobre wyszło, ale jednak tyłka nie urywa i szkoda trochę :)
@ZaczynamOdNowa:

@SScherzo: ja robie je z sosem sojowym,miodem,czosnkiem,imbirem i chili. Posypanie wszystkiego po przyrządzeniu młodą cebulką ze szczypiorkiem też pomaga. Albo kurczaka robie j.w. a do warzyw dodaje tylko sól i sos słodkie chili i też jest ok. A ryż żółty wolę z curry ( cebulkę zeszklić, dosypać curry, przesmażyć, dosypać ryż, przesmażyć aż będzie szklisty i zalać wrzątkiem (2x więcej niż ryżu) i ugotować)