Wpis z mikrobloga

Kupuje nowe auto żeby jeździć po sct w krakowie, jak myślicie, wystarczająco ekologiczny silnik? 6,2l v8 prawie 700KM
po bułki do lidla akurat żeby podjechać czy paczke z paczkomatu wyjąć, przynajmniej nie będą mi dziadki w puntach czy innych fiacikach smrodzić i może będzie sie lepiej żyło #sct #krakow
MetalowyBieg - Kupuje nowe auto żeby jeździć po sct w krakowie, jak myślicie, wystarc...

źródło: image

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

normy eko wymusiało to na producentach aut benzynowych wprowadzenie wtrysku bezpośredniego i większych ciśnień

Ciekawym skutkiem ubocznym jest to, że benzyny zaczęły emitować cząstki stałe


@r5678: przecież sam sobie przeczysz zdanie po zdaniu. wprowadzono wtrysk bezpośredni, bo z wtrysku bezpośredniego idzie wycisnąć więcej mocy. 1.4 FIRE z turbo z pośrednim wtryskiem w samochodach fiatopochodnych był montowany gdzieś do 2020. 1.8 HSD toyoty montowany do teraz ma dalej pośredni wtrysk. ale VAG, koreńace
  • Odpowiedz
@MetalowyBieg: ale wiesz, że tu chodzi o produkcję pyłu zawieszonego pm oraz tlenków azotu, czyli NOx'ów które głównie produkują silniki diesla? One są niebezpieczne dla życia oraz rakotwórcze. Dlatego masz dpfy i adblue, ogólnie je8bac diesle i bardzo dobrze, powinien być ich całkowity zakaz. Nikt nie daje j-----a o produkcję co2, a wręcz jest potrzebne roślinom do fotosyntezy
  • Odpowiedz
  • 1
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin:

Nowe samochody, nawet spalające dużo, mają dostatecznie dobry układ wydechowy żeby nie zostawiać takiego syfu w powietrzu


czyli wiek aut dla SCT jest ustalony bezwzględnie czy będzie co roku się zmienia na nowsze?
  • Odpowiedz