Kupuje nowe auto żeby jeździć po sct w krakowie, jak myślicie, wystarczająco ekologiczny silnik? 6,2l v8 prawie 700KM po bułki do lidla akurat żeby podjechać czy paczke z paczkomatu wyjąć, przynajmniej nie będą mi dziadki w puntach czy innych fiacikach smrodzić i może będzie sie lepiej żyło #sct #krakow
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: to skoro mają te nowe auta tak dobre układy wydechowe, to czemu UE jest im przeciwna i chce całkowicie zakazać spalinówek?
20-letnie samochody nie spełniają prawie żadnych standardów bezpieczeństwa i stanowią zagrożenie dla ludzi wokół
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Przecież największe zagrożenie dla ludzi wokół stanowią nowoczesne wielkie SUVy, dobrze że sct dopuści je, a wyeliminuje skrajnie niebezpiecznie małe miejskie samochody.
nawet spalające dużo, mają dostatecznie dobry układ wydechowy żeby nie zostawiać takiego syfu w powietrzu.
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: sczególnie bogaty seba w m3 z prostą rurą i puszką zamiast katalizatora gdzie po przyciśnięciu przycisku robi mu pełen przelot, zatrzymuje się jak nic te opary XD
@MetalowyBieg: i obowiązkowo parkowanie na dwóch miejscach bo na jednym się nie zmieści (czytaj istnieje obawa że jakiś podczlowiek w tanim aucie u-------i mu drzwi wchodząc/wychodząc), człowiek wyjdzie ze wsi (a w sumie wyjedzie, upośledzonym SUVem) ale wieś z człowieka nigdy
tylko o emisję pyłów która bezpośrednio truje ludzi. Nowe samochody, nawet spalające dużo, mają dostatecznie dobry układ wydechowy żeby nie zostawiać takiego syfu w powietrzu.
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Nic bardziej mylnego. Czym różni się ten układ wydechowy, na czym polega jego dobroć? przez normy eko wymusiało to na producentach aut benzynowych wprowadzenie wtrysku bezpośredniego i większych ciśnień. Ciekawym skutkiem ubocznym jest to, że benzyny zaczęły emitować cząstki stałe. Efekt jest taki, że wszystkie
Nowe samochody, nawet spalające dużo, mają dostatecznie dobry układ wydechowy żeby nie zostawiać takiego syfu w powietrzu.
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: ile pyłów z opon i klocków hamulcowych emituje taki dwuipóltonowy kloc w ruchu miejskim? Naprawdę mniej niż sejczento 0.9l?
@MetalowyBieg To auto ma dużo mniejsze emisje od diesli z 2004 r. Gratuluję logiki. Udowadniasz, że tak, lepiej kupować nowsze auta, bo nawet takie bydlaki mają dużo niższe emisje. Dodatkowo, na takiego bydlaka zajmującego miejsce przypada z 10 000 małych gruzów. Lol.
To tylko pokazuje poziom dyskusji. Byłbyś tak samo przeciwny i doedukowany, gdyby dzisiaj wprpwadzali zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych.
PS. Silniki przechodziły homologacje z euro 3 na euro
@ZlodziejBilonownic Moja dziewczyna ma fluence 2013 z tym samym 1,5DCI k9k i nie wjedzie(nie za darmo), mimo że te same silniki rok później już są spoko. Najlepsze że byłem dziś w Krk i przede mną jechał jakiś chyba sprinter, względnie nowy patrząc po wnętrzu, który przy każdym przyspieszaniu kopcił jak jasna cholera.
najlepsze jest to że jak kupisz model auta z 2000 roku to nie wjedziesz a bliźniaczy model z 2005 z tym samym silnikiem wjedzie ale sojaki i lewaki nie ogarniaja tego swoimi dwiema komórkami szarymi
@MetalowyBieg: wprowadzając auta na rynek w 2005 mogły już je obowiązywać inne normy, więc można było dostosować do nich auta jeśli była potrzeba.
Jakby kazali Ci teraz sprawdzać rocznik silnika to byś dostawał tu jeszcze
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Tu nie chodzi o ekologię, tylko ludzie z określonego terenu chcą ograniczyć ruch obcych aut i każdy pretekst jest dobry. Radny z centrum działa w interesie ludzi mieszkających w centrum bo tylko oni mają prawo głosu i ich interesu broni.
@MetalowyBieg: Od wczoraj mirko zasrane tym samym "błyskotliwym" pomysłem jakby wykopki faktycznie miały taki dylemat, a nie 25 letniego śmierdzącego gruza xD Nic się nie stanie jak wjedziesz swoim 6,2l v8 prawie 700KM, bo jednocześnie nie wjedzie 200 biedaków w swoich smrodach - ile jeszcze takich samych postów się tu przewali zanim załapiecie?
@MetalowyBieg rozmowy z takimi jak Ty są bardzo ciężkie, całą dyskusje sprowadzasz do znaczków xd Ogólnie racji nie masz niezależnie ile znaczków xd postawisz
po bułki do lidla akurat żeby podjechać czy paczke z paczkomatu wyjąć, przynajmniej nie będą mi dziadki w puntach czy innych fiacikach smrodzić i może będzie sie lepiej żyło #sct #krakow
źródło: image
Pobierz@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Na szczęście samochody zarejestrowane w Krakowie nikogo nie trują, nie to co zarejestrowane poza
źródło: image
Pobierz@MetalowyBieg:
Cadillac Escalade 2025 Emisja pyłów <0,005 g/km
Opel Corsa 2002 Emisja pyłów 0,05 g/km
???
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Przecież największe zagrożenie dla ludzi wokół stanowią nowoczesne wielkie SUVy, dobrze że sct dopuści je, a wyeliminuje skrajnie niebezpiecznie małe miejskie samochody.
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: sczególnie bogaty seba w m3 z prostą rurą i puszką zamiast katalizatora gdzie po przyciśnięciu przycisku robi mu pełen przelot, zatrzymuje się jak nic te opary XD
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: Nic bardziej mylnego. Czym różni się ten układ wydechowy, na czym polega jego dobroć?
przez normy eko wymusiało to na producentach aut benzynowych wprowadzenie wtrysku bezpośredniego i większych ciśnień. Ciekawym skutkiem ubocznym jest to, że benzyny zaczęły emitować cząstki stałe. Efekt jest taki, że wszystkie
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin: ile pyłów z opon i klocków hamulcowych emituje taki dwuipóltonowy kloc w ruchu miejskim? Naprawdę mniej niż sejczento 0.9l?
To tylko pokazuje poziom dyskusji. Byłbyś tak samo przeciwny i doedukowany, gdyby dzisiaj wprpwadzali zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych.
PS. Silniki przechodziły homologacje z euro 3 na euro
@MetalowyBieg: wprowadzając auta na rynek w 2005 mogły już je obowiązywać inne normy, więc można było dostosować do nich auta jeśli była potrzeba.
Jakby kazali Ci teraz sprawdzać rocznik silnika to byś dostawał tu jeszcze
Nic się nie stanie jak wjedziesz swoim 6,2l v8 prawie 700KM, bo jednocześnie nie wjedzie 200 biedaków w swoich smrodach - ile jeszcze takich samych postów się tu przewali zanim załapiecie?
Ogólnie racji nie masz niezależnie ile znaczków xd postawisz