Wpis z mikrobloga

Szukam w fl studio pewnej opcji ale nie wiem jak się nazywa, mógłby ktoś naprowadzić?

Chodzi o granie sampla na nutach ale tak by po zmianie nuty grał tak jakby dalej na tej innej nucie a nie od nowa.

Coś ktoś?

#flstudio #tworzeniemuzyki
K-S- - Szukam w fl studio pewnej opcji ale nie wiem jak się nazywa, mógłby ktoś napro...

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: przy prowadzaniu nut musisz mieć wciśnięty przycisk slide albo portamento. Zmiana wysokości dźwięku fajnie współgra z mega krótką pętlą ustawioną na samplu, przepuszczoną jeszcze przez delay/echo (daje to efekt przypominający start statku kosmicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bscoop - @K-S-: przy prowadzaniu nut musisz mieć wciśnięty przycisk slide albo portam...

źródło: obraz_2025-12-30_170347227

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@MrXavery: To nie to ale też jest spoko.

@bscoop A to u mnie działa inaczej.

Ten efekt jest w demie do wersji 11 i to jest robione na wtyczce harmon. Ale nie mogę dojść do tego jak.

Tak czy inaczej fl studio wydaje mi się strasznie niewygodny do sampli, tak jakby był nastawiony głównie na instrumenty.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
dobra nie było tematu, to wtyczka przewija sampla, po prostu patrzyłem w złe miejsce ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz